Bill Ward hraje na bicí Tama

front.post
front.public: 23. 04. 2016
000  – obnovený – obnovený
Legendární Black Sabbath oznámili na podzim minulého roku oficiálně konec skupiny, nicméně její hudba a členové se už navždy zapíšou do našich srdcí. Jedním z populárních a nezapomenutelných členů této legendární britské heavymetalové skupiny je šestasedmdesátiletý Bill Ward, který v kapele zastával roli bubeníka.

 

Bill Ward, vlastním jménem William Thomas Ward, se narodil 5. května roku 1948 v Astonu, Birminghamu v Anglii. Hra na hudební nástroje se pro něj stala koníčkem od raného dětství. Již v pouhých třech letech hrál na krabice, od 7 let na bubny a v patnácti začal koncertovat. Bill byl čtyřikrát ženatý a má 3 děti. Je známý jako hard rockový bubeník, skladatel, zpěvák (zpíval sólo ve dvou skladbách od Sabbathů), producent, aranžér a majitel alb a nahrávací společnosti. Asi nebude žádným překvapením, že jeho největší vášní je, byla a bude hudba.

 

 

Skupinu Black Sabbath doprovázel již od jejího vzniku v roce 1969 a až do odchodu v roce 1980 hrál na bicí. Skupinu opustil během turné k albu Heaven and Hell z osobních důvodů. Před Black Sabbath hrál Bill s Tonym Iommim ve skupině zvané Mythology. Bill Tonyho zná již od puberty. Tvrdí o něm, že je nejlepší hard rockový hráč na kytaru na světě.

 

 

Charakteristická je pro něj hra s rytmem basových a kytarových riffů vlivem hry swingových hráčů na bicí. Svým stylem hry Bill Ward sám inspiroval řadu bubeníků, například Dave Grohla, Vinnie Paula, Lars Ulricha, Sim Cain nebo Matta Camerona.

 

Oblíbené nástroje, které Bill Ward používá ke hraní, jsou převážně činely Sabian, bicí Tama, hardware Gibraltar a paličky Vic Firth. Konkrétně používá bicí soupravu Tama Imperialstars ve složení 13"x15" Tom, 16"x16" Floor Tom, 16"x18" Floor Tom, 8"x14" Virbl, 5"x14" Virbl, 14"x26" Kopák, 14"x26" Kopák, 14"x20" Gong Bass Drum a Octobans.