Bose QuietComfort 45

front.post
front.public: 02. 11. 2021
Bose-QC45-Large-JPG-QC45-WhiteSmoke-8289-RGB

Sluchátka Bose QuietComfort 45 (zkráceně QC 45), přímý nástupce legendárního modelu QC 35, jsou od tohoto týdne k dispozici na českém i slovenském trhu. Zachovávají si ikonický design, oceňované pohodlné provedení vhodné k celodennímu nošení, zábavný zvuk Bose s adaptivním ekvalizérem a na jedno nabití vydrží hrát až 24 hodin. K tomu přidávají vylepšené aktivní odrušení okolních zvuků (ANC) a čisté handsfree hovory i v rušném prostředí. 


Příznivci značky Bose a jejího typického atraktivního zvuku mohou jásat - nedávno představená sluchátka Bose QuietComfort 45 vstoupila na náš trh. Sluchátka sází na osvědčené, velmi pohodlné, ale přitom odolné provedení umožňující celodenní využití a od jejich předchůdce QC 35 je na první pohled téměř nepoznáte. Teprve při bližším pohledu je znát preciznější provedení detailů, materiálů a přechodů mezi nimi. Jsou velmi odolná a lze je složit, součástí dodávky je i kompaktní ochranné pouzdro.


Přes podobnost se svým předchůdcem jsou Bose QC 45 kompletně novým produktem. Vylepšený systém ANC a handsfree využívá celkem 6 mikrofonů směrovaných do různých stran, aby rozeznal hlas uživatele od okolních ruchů. Díky tomu lze handsfree efektivně využívat i například na rušné ulici vedle projíždějící tramvaje. Z režimu „Quiet“, kdy sluchátka tlumí velmi účinně nežádoucí ruchy z okolí, lze stiskem tlačítka na levém náušníku přejít během okamžiku do režimu „Aware“, v němž mikrofony a elektronika vpustí zvuk z okolí dovnitř, což uživatelé ocení třeba při placení nebo komunikaci s kolegy v práci.


Zvukově se QuietComfort 45 zastávají tradičního podání Bose. Jdou jinou cestou, než model Bose Headphones 700, který vyšel vstříc uživatelům preferujícím Hi-Fi poslech s vyrovnanou neutrální reprodukcí všech frekvencí. Nové QC 45 se vrací ke kořenům značky a nabízejí dynamický zvuk s příjemným, nikoli zbytečně přehnaným zdůrazněním plných basů a výborně vyladěnými středy i výškami. Automatický adaptivní ekvalizér navíc zajišťuje působivou reprodukci i při tichém poslechu.


Ovládání sází stejně jako QC 35 na tradiční tlačítka. Pomocí nich lze za všech okolností, například i v lehkých rukavicích, spolehlivě a intuitivně ovládat všechny potřebné funkce, včetně párování či přepínání režimů. Na pravém náušníku mají sluchátky čtyři tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti, zapnutí/párování pomocí Bluetooth® 5.2 a také pro nejčastější úkony, kterými jsou přijímání a ukončování hovorů, přehrávání a pozastavení hudby a přístup k hlasovým asistentům. Na levém náušníku je pak tlačítko pro přepínání mezi režimy a ztlumení mikrofonu během hovorů. Další možnosti otevírá aplikace Bose Music, pomocí níž je možné využít současné propojení s více zařízeními vybavenými technologií Bluetooth® 5.1 nebo spárování s kompatibilním soundbarem Bose pomocí Bose SimpleSync™. K doplnění energie vestavěné baterie slouží rozhraní USB-C s možností rychlého dobíjení. Díky tomu je lze během 15 minut dobít na tříhodinový poslech a plné kapacity baterie lze dosáhnout za 2 hodiny.


Sluchátka Bose QuietComfort 45 jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních s matnou povrchovou úpravou – Triple Black a White Smoke a jejich koncová doporučená cena je 8 990 Kč, respektive 350 €.