Breitling & Triumph – cesta začíná

front.post
front.public: 23. 03. 2022
7d425285-ad26-8aa8-de82-c6c06c2d4cbc

Netrvalo to dlouho a avizovaná spolupráce značek Breitling a Triumph je na světě. Tito dva velikáni, jeden hodinářský, druhý motoristický, k sobě našli cestu teprve loni a právě nyní představili první společný projekt. Hodinky Top Time a limitovanou kolekci motocyklu Speed Twin, jež tvoří nerozlučnou dvojici. Jak vypadají zblízka?


Hodinky Top Time Triumph jsou součástí stejnojmenné kolekce, která patří k těm nejvíc retro v portfoliu značky Breitling. Mají unikátní „Zorro“ design, který jsme mohli obdivovat i na jiných modelech v této produktové linii. Tmavé subčíselníky nejsou tradičně kulaté, čtyři výseče ve dvou odstínech modré mají neotřelý vzhled. Ledově chladivý odstín navazuje na nejnovější módní trend unikátních číselníků, a nejen to. Odkazuje ke café raceru Triumph Thunderbird 6T z roku 1951 a k raritnímu modelu Breitling Top Time Ref 815 s ice-blue číselníkem ze sedmdesátých let.


Ocelové pouzdro doprovázejí tlačítka chronografu, která se používala v šedesátých letech, mají kulatý profil a nejsou šroubovací. Uvnitř 41mm ocelového pouzdra pracuje automatický strojek s dvoudenní rezervou chodu. Přesný chronometr má na dýnku vygravírovaný motor (dvouválec) motocyklu Triumph.


Ledově chladný model Top Time Triumph


Moderní retro styl i technologie, plus nepřehlédnutelný design, to spojuje značky Breitling a Triumph, jež jsou průkopníky ve svých oborech. Už za pár týdnů dorazí do pražského butiku Breitling jeden z 270 kusů motocyklu Speed Twin. Těšit se můžeme na stroj s jedinečným designem: je u něj využita ledově modrá barva stejně jako v případě hodinek Top Time. Inspiraci bychom našli ve filmu Divoch s Marlonem Brandem z roku 1953. Jako mladík Johnny Strabler, vůdce motorkářského gangu Černí rebelové, se v něm Brando prohání na vlastním café raceru Triumph. Nespoutanost, láska a odvaha pohání celý příběh kupředu.Na současné limitce můžete kromě výkonu sto koní obdivovat vzadu plně nastavitelné tlumiče Öhlins, ručně malované motivy a loga, sedlo z perforované kůže, kontrastně prošívané, stejně jako je tomu v případě řemínku hodinek Top Time, na sedle vyšité „B“ i unikátní detaily motoru. Svezení je zážitkem, což ví i James Bond, který na motorkách Triumph jezdí ve filmu No Time To Die (Není čas zemřít), ale i Álvaro Morte, představitel hlavního hrdiny Profesora z oblíbeného seriálu Money Heist (Papírový dům). Ten je ambasadorem značky Breitling a milovníkem motorek, nedávno si dokonce na mašině Triumph vyjel se CEO značky Georgesem Kernem. Na zápěstí měl novinku Top Time Triumph.


https://www.carollinum.cz/