Buďte parťákem

front.post
front.public: 19. 05. 2016
000  – obnovený – obnovený
V rámci projektu Buďte Parťákem, jehož cílem je podpora českých golfových nadějí již od raného věku, se dne 1. 5. konal v Líšnici turnaj Regionální Tour Mládeže Západ B 2016. I díky nádhernému počasí si přišlo turnaj zahrát na 63 dětí. Účast tak byla maximální. Hrálo se celkem ve čtyřech kategoriích – mladší žáci, starší žáci, smíšené 15-18 let a smíšené do 18ti let.

Tento jednodenní turnaj se pořádá od roku 2013  a jeho smyslem je umožnit dětem zahrát si na golfovém turnaji, naučit je základům golfové etiky a pravidlům hry zábavnou formou.  Celý den strávený na turnaji je tak pro děti dnešní generace, které často tráví čas před počítači a televizí jedinečnou příležitostí být venku a věnovat se skvělému sportu jako je golf. Cílem projektu Buďte Parťákem je pořádat jak sportovní akce, tak i připravovat zajímavé vzdělávací kurzy pro děti.

 

„Naším cílem je nabídnout dětem možnost účastnit se nejen pořádaných golfových turnajů, ale také dalších akcí, které jim mohou pomoci vytvořit si povědomí o provázanosti sportu a aktivního životního stylu.“ Uvedl Martin Bešta, ředitel agentury Bestalent, pod kterou celý projekt spadá.

 

Letos se navíc mohou mladí sportovci těšit například na kurzy první pomoci a bezpečnosti. Tématem je jak se cítit bezpečně, být obezřetní a následně se tak i chovat ve veřejných prostorách nebo obchodních centrech. U první pomoci samozřejmě také co a jak udělat při zranění a jak poskytnout první pomoc. Kurzy povedou certifikovaní instruktoři a o bezpečnosti budou hovořit specialisté ze společnosti M2C, která je i jedním z partnerů projektu buďte parťákem dětem.

 

Výsledky turnaje:

http://www.cgf.cz/TournResults.aspx?IDTournament=474261927

Foto © depositphotos.com/yellow2j