Campingaz 4 Series Premium S: prémiový variabilní gril, který nakrmí až 16 lidí najednou

front.post
front.public: 28. 06. 2023
Gril-Campigaz-zavreny

 


Otestovali jsme mimořádně výkonný gril od společnosti Campingaz. Čím vším se hlásí o pozornost zákazníků a jak se předvedl na zahradních party?


Kořeny společnosti Campingaz sahají až do začátků padesátých let minulého století, kdy se tři francouzští inženýři z Lyonu rozhodli vyjít vstříc poptávce lidí po vybavení pro kempování v přírodě. A tak nejprve přinesli na trh první přenosné kartuše na plyn a následně vařiče a další součásti kempovací výbavy. V roce 1994 pak mezi vůbec prvními v Evropě představil Campingaz plynový gril, a tím se rozjela éra jejich známých grilů.


Vlajková loď mezi grily Campingaz
My jsme se z nabídky Campingaz rozhodli vyzkoušet to nejlepší, co aktuálně nabízí, a to konkrétně gril 4 Series Premium S, který disponuje nejen čtyřmi výkonnými hořáky, ale celou řadou praktických vychytávek. Gril dorazil v rozloženém stavu a jeho sestavení nebylo s pomocí přehledného návodu nic složitého. Ale i tak trvala montáž ve dvou lidech 40 minut.


Gril 4 Series Premium S nás ihned nadchl svojí prémiovou až luxusní vizualitou, a tak mě nepřekvapilo, že jej řada našich přátel ještě před první „grilovačkou“ okamžitě pochválila. Tím spíše, že je tento gril na jakékoli zahradě prostě nepřehlédnutelný. Také to není žádný drobek – v kompletně otevřeném stavu má rozměry 157 x 148 x 69 centimetrů, přičemž pracovní plocha „sedí“ v příjemné výšce 93 cm. Je to velmi dobrý kompromis jak pro menší, tak vyšší postavy, které s grilem pracují.Upravitelný formát a šikovná kolečka
V zavřeném stavu je gril podstatně menší a s rozměry 135 x 119 x 60 cm není problém jej uložit třeba do garáže, nebo kůlny. Gril je vybavený solidně velkými kolečky, což je pro manipulaci s ním nezbytné, protože gril bez plynové bomby váží bez mála 78 kg. Dvě kolečka jsou vybavená aretací, a tak lze gril zafixovat i v případě, že zrovna nestojí na zcela rovném povrchu (svažitá zámková dlažba apod.).


Do spodní části grilu se bez problému vejde 10ti kilová plynová bomba, což jsem přivítal. Není tak třeba často bombu vyndávat a měnit za novou (plnou). Ve skříňce pod grilem je vedle bomby ještě spousta místa na uložení grilovacích nezbytností, jako jsou čisticí prostředky, ale také různé omáčky, koření, suroviny na samotné grilování apod.


Monstrózní grilovací plocha i kvalitní poklop
Samotná grilovací plocha je přímo gigantická ve srovnání se všemi plynovými grily, se kterými jsem se dosud v praxi setkal. Je postavená na čtyřech prostorných nerezových, ale také výkonných hořácích s elektronickým zapalováním, a navíc je vedle grilovacího segmentu k dispozici ještě řekněme klasický plynový hořák. Ten se, jak jsme si vyzkoušeli, výborně hodí na přípravu příloh, jako je rýže, vařené brambory, restovaná zelenina, houby atd.


Tento gril má klasické velkoobjemové víko, které v zakrytém stavu napomáhá rovnoměrnému grilování a navíc je z vnější strany vybavené teploměrem. Takže máte perfektní přehled o rozehřátí grilu, ale také o teplotě v průběhu grilování, kterou lze v jemných nuancích korigovat velkými otočnými ovladači jednotlivých hořáků. Výborná je na grilu Campingaz 4 Series Premium S také možnost přímého napojení grilovací jehly, což je pro přípravu kvalitních steaků velká výhoda. 


Prostorné ohřívací rošty a fantasticky snadné čištění
Co se mi také moc líbí, je, že jsou nad grilovací plochou k dispozici závěsné ohřívací rošty, ve kterých lze uchovat hotová jídla, aby nevychladla. Tyto „košíčky“ ze smaltované oceli jsou jednak dostatečně prostorné, ale také je možné je v případě nepotřeby vyjmout.


Gril je vysoce praktický také z pohledu údržby respektive čištění. Pod hlavními hořáky jsou připravené dva šikovné šuplíčky s výpustnými ventily, do kterých jednoduše nalijete vodu. V průběhu grilování do vody stéká mastnota z masa a uzenin, takže se nepřipaluje a následně stačí „mastnou vodu“ ze šuplíčků vypustit a následně je snadno umýt. Také lakovaný povrch celého grilu se snadno udržuje čistý, jen je třeba jej odmýt co nejdříve po grilování, jak jsme si ověřili. Problém s čištěním není ani s litinovými rošty. Stačí drátěný kartáč na grily a vhodný čistící přípravek.


Cenovka odpovídá kvalitě
Gril Campingaz 4 Series Premium S jsme pořídili na eshopu Campingaz.cz za 23 999 korun, což není malá částka, ale nelituji v tomto případě jediné vydané koruny, protože jsem s grilem extrémně spokojený. Je radost s ním pracovat. S grilem zvládneme obsloužit velkou partu lidí a dokonce jsme se i dramaticky „zvedli“ ve smyslu kvality připravených jídel.


Když pořádný gril, tak s pořádnou výbavou
Ke grilu jsme si pořídili také moc pěkný obal, který se na gril snadno navléká a samozřejmě pomáhá udržovat gril v čistotě. Ale tím jsme s výbavou ke grilu ještě neskončili. Rozhodl jsem se vyzkoušet z nabídky Campingaz i velkou litinovou wok pánev, která je kompatibilní s dispozicemi grilu a jako milovník vaření asijských jídel musím konstatovat, že jsem s touhle pánví nadmíru spokojený. Litina výborně drží teplotu, příprava jídel je rychlá a navíc je těžká litinová pánev krásně stabilní.


A aby toho nebylo málo, tak jsem rozšířil výbavu grilu i o klasickou wok pánev (Mandarin wok) s dřevěným madlem, abych měl k dispozici maximální variabilitu pro své asijské kulinářské aktivity. Pánev je bytelná, oceňuji její dřevěné madlo, které padne moc pěkně do ruky a celkově se mi líbí její zpracování. I tato wok pánev funguje na jedničku, mám z ní radost. Stejně jako z posledního komponentu v podobě nerezového grilovacího náčiní s názvem Utensil Kit dřevo. Nejen, že vypadá krásně až profi, ale navíc pěkně sedí v ruce a všechny tři komponenty mají vynikající ergonomii. Obracečka má prakticky velký formát, kleště ozubené listy, které netrhají maso ani klobásy a na vidlici mi zase imponuje zpětné rozšíření hrotů.


Celkově nás celá sestava grilu i doplňků velmi mile překvapila a s klidným svědomím vám především samotný gril Campingaz 4 Series Premium S doporučuji.


http://www.campingaz.cz


Gril Campingaz 4 Series Premium S a další výbava přehledně:


Technologie hořáků: Systém Blue Flame


Zavřená velikost: 135 x 60 x 119 cm


Otevřená velikost: 157 x 69 x 148 cm


Konfigurace: kulinářská modulární mřížka + otočný rošt


Výška pracovní plochy: 93 cm


Velikost grilovací plochy: 3300 cm²


Culinary Modular Systém: Ano


Even Temp (rovnoměrná teplota): Ano


Plynová láhev může být uložena ve vozíku: Ano


Spotřeba: 1155 g/h


Typ zapalování: Elektronické


InstaClean System: InstaClean® Aqua Pro


Materiál víka: Lakovaná ocel + lakovaný hliník


Materiál hlavních hořáků: Nerezová ocel


Počet hořáků: 4


Počet lidí, které lze pobavit: 12 až 16 osob


Počet skládacích bočních stolků: 1


Výkon: hlavního hořák 13,6 kW, boční hořák 2,3 kW


Výkon celkem: 15.9kW


Možnost připojit grilovací jehlu: Ano


Boční vařič: Ano


Materiál povrchu: Litina


Teploměr: Ano


Konfigurace vozíku: 2 dveře, strany zavřené, zadní strana zavřená


Ohřívací rošt: 35 x 17 cm, smaltovaná ocel


Pojezdová kolečka: ANO


Váha: 77,8 kg


Záruka: Víko, hořák a varná plocha 5 let


Cena grilu: 23 999 Kč


Cena Culinary modular litinová pánev wok: 2 649 Kč


Cena Culinary modular mandarin wok: 1 439 Kč


Cena obracecího náčiní Utensit Kit dřevo: 529 Kč