Společnost Casio byla založena v dubnu 1946. Je pojmenována po svém zakladateli Tadao Kashiovi. Co se týká hudebních nástrojů, tak Casio se specializuje na klávesové v různých variacích. Těžko lze představit celou paletu, ale prvním výrobkem tohoto typu byl nástroj VL-1,Tone. Je zajímavé, jak tento nástroj Casio zkombinovalo se svými dalšími produkty. VL-1,Tone byl vyroben v roce 1980 a už tehdy se kombinoval s dalšími výrobky značky. Měl třeba zabudovánu kalkulačku.
Další typ je zvaný Casio SK-1 se začal vyrábět o pět let později a vyrábí se vlastně dodnes. Jedná se o menší nástroj s třiceti dvěma klávesy. Je zajímavé, že novinka byla o padesát dolarů levnější než VL-1. Používal je například DJ Hype. Další novinka, Casiotone, se hodí vyloženě o domácí použití. Jedná se o celkově malý nástroj i s malými klávesy, které byly obvykle určeny spíše pro dětského zákazníka. Co se týká barev, tak byly bílé, černé, krémové či hnědé.
Další Casio série se jmenovala CZ. Modelů je více, ale například označení 101 patřilo mezi nejprodávanější, což bude asi tím, že se jednalo o první typ ze série. Později přišel na řadu Keytar. Jedná se svým způsobem o velmi speciální sérii, protože ji používají umělci napříč žánry a je tu i jistá česká stopa - využíval je i Jan Hammer. Tyto nástroje jsou vysoce ceněny pro svůj zvuk a možná i proto jsou vidět například u skupiny Muse. U Lady Gaga je to spíše z důvodu designu.
Privia je název pro digitální piano či klávesy. Je zajímavé, že mají zvuk jako klasické klavíry, jenž mimochodem Casio také vyrábí. Privia se označují jako konkurenti pro Yamahu, což je velmi smělé označení. Série Privia není zase tak stará, v prodeji je od roku 2003. A nyní k ceně, celkově u všech klávesových nástrojích. Tady platí poučka, že čím větší, tím dražší. Ty menší se dají pořídit i do čtyř tisíc, u větších jako jsou už zmíněná Privia, to jde klidně až ke třiceti tisícům.
Foto © Depositphotos.com/illustrart