Vyprávění diamantů

front.post
front.public: 10. 10. 2013
time01
Bylo by zajímavé vědět, co se jednotlivým lidem vybaví, když se řekne diamant. Pro laiky jsou diamanty symbolem bohatství a moci, vzácné nerosty, kterými se zdobíme nebo do nich ukládáme peníze.

Historici zase znají jejich nepopiratelný vliv na novodobé dějiny lidstva. Jen oni vědí, že právě diamanty stály na pozadí mnoha válek a kolik krve kvůli nim bylo prolito.
Pro vědce jsou diamanty ukazatelem vývoje planety země, lidstva a také vypravěčem o různých katastrofách, které zemi v průběhu dlouhých tisíciletí postihly a ovlivnily její dnešní podobu.
Nemusí se jednat o kameny šperkové kvality, ale hodně vypovídají také malé ložiska drobných diamantů rozesetých po celé planetě. V místech jejich nálezů nenajdeme diamantové doly, ale význačná archeologická naleziště. Způsob a hloubka jejich uložení nám ukazuje, na jakém stupni vývoje byla tehdejší fauna a flora, jak vzhled naší planety ovlivňvaly děje ve vesmíru.
Cena tohoto drahokamu tedy není jen materiální, ale také duchovní a vědecká a ta je často mnohem vyšší než si dokážeme představit.
Málokdo může popravdě říci, že jej diamanty nezajímají. Zkoumat jejich historii však můžeme nejen v muzeích, ale i u odborníků, ve firmách, které se jimi zabývají a obchodují s nimi. V Praze je to třeba firma ALO Diamonds, kterou můžeme kdykoliv navštívit a odnést si odtud nejen vědomosti, ale i pěkný dárek.

 

http://www.alo.czFoto © Depositphotos.com/ Aslan Kindikbaeyev