Franck Muller

front.post
front.public: 07. 07. 2022
time00-kopie

Jméno Franck Muller je spojeno s hodinkami. Někdo si možná myslí, že se jedná jen o značku, ale on je to člověk. Narodil se v červenci 1958 ve Švýcarsku, přičemž jeho maminka byla Italka, otec klasicky Švýcar. V patnácti letech odešel do hodinářské školy, přičemž po jejím ukončení se živil jako opravář kapesních hodinek.  


Tehdy jako řadový zaměstnanec opravoval hodinky hlavně pro soukromé osoby a pro muzea. V roce 1984 vyvinul svoje první hodinky Tourbillon, přičemž v té době už přemýšlel, jak by se dalo udělat, aby měl svoji vlastní firmu. Nakonec se mu to podařilo v roce 1991 v Ženevě.  


Téměř ze dne na den, dalo by se říct, získali jeho hodinky světový věhlas jak v Evropě, tak i ve Spojených státech Amerických. V tu chvíli začali růst i jeho obchodní aktivity směrem kupředu. V současné době hodinky Franck Muller prodává po celém světě zhruba pět set sedmdesát prodejců, tedy těch oficiálních. Abyste měli představu, jakých výdělků dosahuje továrna Franck Muller, tak v sezoně 2010 a 2011 dosahovaly tržby neskutečných dvě stě devadesát milionů eur. Je také zajímavé, že každý rok uvedou na trh vždycky minimálně jedny nové hodinky, respektive nový typ. Nyní se podíváme na modely, začneme těmi novějšími.  


Jsou to například Giga Tourbillon. Tyto hodinky mají tzv. dvojnásobnou sílu, protože je pohání čtyři motory, když to řekneme automobilovou terminologií. Tento typ je velmi masivní a celý černý, samozřejmě má i svoje odnože, které se liší například i barevně. Další novinkou je kolekce Dubail. Tyhle hodinky byly vyvinuty ve spolupráci s Pierrem a Patricii Dubail - od nich také pochází pojmenování této kolekce. Najdete v celé kolekci dvanáct luxusních kousků, které mají design v podobě růžového zlata s černým číselníkem. K tomu je dalších dvanáct kusů, v platině s modrým číselníkem, šest kusů z bílého zlata s černým číselníkem a tři kusy - každý s jednoho materiálu, doplněné diamanty.  


Jestliže byste chtěli některý z těchto modelů, museli byste se vydat až do Paříže. Kolekce Grace Curvex je velmi zajímavá, hlavně tedy svým vzezřením. Jsou to vlastně hodinky s velkými oblejšími křivkami, přičemž člověka zcela jistě zaujmou římské číslice, s nadsázkou řečeno, v nadživotní velikosti. V barvách je vyvedena v základní červené a černé. Jako poslední si popíšeme kolekci Vintage. Tyto hodinky připomínají tak trochu dobu našich předků. Číslice jsou dejme tomu standardní, nicméně hodinky jako takové jsou z bílého smaltu, což je v tomhle případě tak jediná jejich zajímavost.  


http://www.franckmuller.com


Foto © franckmuller.com