Nasucho vs. namokro
Elektrické holicí strojky zvládnou obojí. Pro tvrdé vousy je určitě vhodnější holení namokro, protože je horká voda dokáže změkčit. Suché holení je zase mnohem rychlejší.
Změkčujte
Holení s elektrickým strojkem bude ještě důkladnější, když se vám podaří vousy změkčit. Pomoci k tomu může horká voda, případně pára.
Točte všemi směry
Při holení elektrickým holicím strojkem je důležité točit rukou a strojkem všemi směry, protože růst vousů je “všemisměrný” a točí se. Odborně se tomu říká růstový vír a proto je potřeba vousy oholit všemi směry.
Netlačte
Tím, že svůj holicí strojek zaboříte do pokožky, nedocílíte hladšího oholení, ale zcela jistě si podráždíte kůži.
Popořádku
Nejprve si oholte tváře, pak krk a až nakonec bradu a knír.
Hlídejte si hranice
Dejte si pozor na kontury, místa, kde vousy přecházejí ve vlasy (před ušima a na krku), protože
když zajedete moc vysoko, odholíte si i zástřih a to nevypadá dobře. Stačí jen se podívat do zrcadla, když se blížíte na tváři moc vysoko.
Napínejte
V místech, kde máte pokožku volnější, ji druhou rukou napněte. Strojek bude lépe brát a to i delší vousy.
Dělejte grimasy
Vždy zkontrolujte oholení kolem nosu a koutků úst, tam jsou místa, která se obtížně holí. Stačí jen pomoci si mimikou. Nebojte se na sebe dělat grimasy, vzpomeňte si na ženu, jaké obličeje na sebe dělá, když se líčí.
Ošetřujte kolínskou a krémem
Po holení ostrými břity je potřeba pokožku ošetřit. Není nad klasickou kolínskou s 80% obsahem alkoholu. Pro navrácení přirozeného filmu pokožky doporučujeme použít krém po holení.
Oplachujte hlavici
Během holení hlavici pravidelně oplachujte. Není nic horšího, než nechat zaschnout mýdlo a vousy v hlavici.