Například v USA již nestačil k výrobě whisky ječmen, ale začali k její výrobě používat kukuřici. Této whisky se začalo říkal bourbon a nápoj poznáme podle sladší chuti. Nejznámější značky, které reprezentují USA jsou Jack Danielˇs a Jim Beam. Stejně jako kdysi ve Skotsku nebo v Irsku, je většina názvů a značek odvozena od jmen zakladatelů firem, které mají dlouhou tradici. Jim Beam nepatří sice k zakladatelům palírny, která dodnes nese jeho jméno, je vnukem jejího zakladatele, avšak palírna za prohibice zkrachovala a on se zasloužil o její znovuotevření a získání dobrého jména a světové pověsti.
Známý je také bourbon Makers Mark, nápoj, který se vyznačuje nejen zvláštní chutí, ale i specifickým designem obalu, lahve, která se kupuje nejen pro obsah, ale i pro ozdobu. Láhev je uzavřena zlatou, ručně vyrobenou zátkou s pečetí. Ze Spojených států pochází také značka Rebel Yell nebo známý RX bourbon, který se prodával i v dobách prohibice a aby se zamaskoval skutečný obsah lahví, nabízel se jako lék. V původní podobě a s původní recepturou přežil až do současnosti.
Ve státě Kentucky zase přišli na to, že pokud při výrobě whisky přidají trochu výluhu, který vzniká při výrobě javorového sirupu, dostane whiska zase jinou chuť. Tento nápoj se začal prodávat jako Straigt Whiskey Bourbon. Další známá kanadská značka Basil Hayden nese zase své jméno na počest jednoho z prvních průkopníků lihovarnictví v Kentucky z konce 18. století
Z USA se výroba nápoje rychle rozšířila i do Kanady, kde při její výrobě docílili též několika zajímavých variant a stala se zde velmi oblíbenou. Kanadská whisky není tak vyhledávána, jako výrobky známějších výrobců, i když běžně dosahuje jejich kvalit a na rozdíl od jiných značek je mnohem levnější. Například Royal Crown má dobu zrání 12 let a přesto se dá koupit za cenu mnohem přijatelnější, než mladší whisky renomovanějších výrobců. Srovnatelná se skotskou nebo irskou whisky je i Canadian Club.
Překvapivě další zemí, kterou whisky dobyla a kde se vyrábí kupodivu velmi dobrý nápoj je Japonsko. Značka Nikka je na trhu dobře známá a vyváží se hlavně do západní Evropy. Má několik modifikací a najde se mezi nimi u věkovitá single malt. Chuť japonské whisky je velmi jemná a suchá, čímž se odlišuje od ostřejších chutí například whisky irské nebo nasládlé americké.
Za Japonska se nápoj rozšířil i do dalších asijských zemí, například do Thajska nebo Vietnamu. Zde se však vyrábí hlavně pro místní spotřebu a do Evropy se nedováží, což je svým způsobem škoda, protože by tyto nápoje, vyrobené v asijských zemích, mohly trh s whisky výrazně obohatit.
Whisky se postupně dostala také do naší země. I tady se stala oblíbeným nápojem lepší kvality a dnes se vyrábí hlavně v likérce Stock Plzeň-Božkov a Dolany. Z plzeňských výrobků je známá Printerś Whisky a dolanská dostala jméno Gold Cock Whisky.
Dnes se na světě vyrábí stovky druhů whisky a jen znalec rozezná, ze které lokality nápoj pochází. Někdo vyznává jen svou specifickou značku a někdo zase svoji specifickou chuť, někdo ji pije s ledem, jiný nedá dopustit na ředění vodou. Vždycky by se ale měl tento ušlechtilý nápoj pít v kulturním prostředí, ze správného skla a i když dnes není její prodej omezen, stále by měl mít charakter léku.