Antipasti, Antipasto neboli po našem, předkrmy – tak to je dnešní téma, kterému se budeme dneska věnovat. Předkrm má tu vlastnost, že je před jídlem, to je zřejmé už z názvu. Má člověka připravit na polévku a potažmo hlavní chod. Jelikož je to název italský, tedy ten originální, tak je logické, že předkrmy jako takové, pocházejí z Itálie.
Obvykle se v Itálii používají například olivy, houby, uzená masa, ančovičky, artyčoky a mnoho jiného. Je celkem rozdílné, v jaké se člověk nachází v zemi, protože každý národ je jiný a používá úplně jiné předkrmy. To už vidíte tady v těch italských, když to například porovnáme s našimi, tak už je vidět, že to není úplně stejné.
Pokud ještě zůstaneme u Itálie, tak velmi oblíbeným předkrmem je bruschetta. Jedná se vlastně o grilovaný chleba, který je potřený česnekem, potřené olivovým olejem, posypané solí a pepřem. Dá se trochu říct, že je to taková nadneseně řečeno, moderní topinka. Velmi často je doplněná rajčaty. Dalším typicky italským předkrmem je carpaccio. To je v podstatě maso nakrájené na plátky a naaranžované na talíři nebo na míse. Mohou být i posypané sýrem. V Rusku zase používají hojně kaviár, ale ten je spíše pro vyšší vrstvy, každý si ho nemůže dovolit.
Nyní se podíváme na Spojené státy Americké. Tady je to zase úplně jiná dimenze, na kterou například Češi nejsou zvyklí. Američani používají jako předkrm například smažená kuřecí křidýlka. Kdyby si je dal našinec, tak nepozře už ani polévku, natož hlavní chod a nakonec i moučník. Ovšem pozor, to nejsou jen tak ledajaká smažená kuřecí křidýlka. Oni navíc plavou ještě v takové omáčce nebo tedy spíše zálivce, která se skládá z octa, kajenského pepře a másla – vše je to horké. Oni vůbec Američané mají oblibu hlavně v těchto typech předkrmů. Jako předkrm používají mimochodem i kuřecí prsty, které jsou též smažené.
U nás se bere předkrm jako například obložené chlebíčky, což tedy není typický nebo klasický předkrm. Na svatbách je zase jeden a ten samý už dlouhá léta – šunková rolka plněná křenem. Pozor, ale ta se používá i u normálního oběda, nejen u toho svatebního. Ovšem kromě toho existují ještě další. Například, co se také týče u nás masitých předkrmů, tak to mohou být například paštiky, ale třeba i klasický tatarský biftek neboli tatarák. U zeleninových předkrmů je to složitější, protože to bývají například rozmixované omáčky přímo ze zeleniny. Obvykle to jsou krémy z avokáda, lilku a tak podobně.