James Hetfield

front.post
front.public: 04. 08. 2019
time00-kopie_2

Jméno James Hetfield některým z vás možná moc neřekne, ale když se osvětlí, že jde o jméno frontmana metalové skupiny Metallica, tak už je jasno - kdo je fanoušek této kapely, tak mu to bylo určitě známo hned po prvních třech slovech. 


Celým jménem James Alan Hetfield se narodil třetího srpna 1963, ve Spojených státech Amerických, v Kalifornii, konkrétně v Downey. Jeho původ je poměrně zajímavý a složitý - předky má v Německu, Anglii, Irsku a Skotsku. Dá se říct, že se z poloviny narodil do umělecké rodiny, jelikož jeho maminka byla operní zpěvačka. Má dva bratry a jednu sestru, takže pochází z celkem rozvětvené rodiny.  


 


I když se narodil v USA, tak na něm není nic amerického, pouze snad jeho skupina. Jeho rodina je silně věřící, na tom není nic špatného, ovšem v jejich případě to zašlo velmi daleko, jak by se tak dalo říci, protože odmítali všemožná lékařská ošetření a nejspíš i to, mělo za následek, že jeho maminka zemřela na rakovinu. Abychom byli úplní, tak jeho rodiče se rozvedli, což se dalo čekat, protože to byl z určitého úhlu pohledu nesourodý svazek - otec řídil kamion. Než se vrhneme na hudbu, tak se podíváme na jeho osobní život.  


 


Ten není nijak zvláštně divoký, což je na ortodoxního rockera poměrně zajímavé až neobvyklé. Od roku 1997 je ženatý a s manželkou Francescou vychovávají tři děti. Jak jsme ozřejmili, jedná se celkem o klidné manželství bez skandálů, nicméně i James Hetfield má svoje démony, například alkohol. Léčil se ze závislosti a už dlouhé roky abstinuje. V této souvislosti velmi hezky hovořil o své ženě, že právě ona mu pomohla zvládnout tento problém. Navíc ho podpořila, když míval výbuchy vzteku, nyní je už však klidný člověk. Opět vychválil svoji ženu, která mu pomohla se vším. Dodal, že je nejraději, když může trávit čas se svojí rodinou.  


 


Jeho tělo zdobí hodně malůvek neboli tetování. V souvislosti s jeho vírou, je to například Ježíš na pravé ruce. Nyní přejdeme k hudbě. Hudbu poprvé objevil zhruba ve věku devíti let, kdy začal hrát na klavír, posléze zdědil bratrovy bubny a už to jelo. Metallica funguje zhruba od roku 1981. Mají na kontě spoustu hitů, za všechny můžeme jmenovat Nothing else matters. Na poměrně zvláštní styl hudby, získali dost ocenění hudebních cen Grammy, konkrétně devět. James Hetfield má u sebe i mnoho kytar, protože logicky je to jeho koníček. Uvidíme, čím hudebním nás Metallica ještě překvapí.


Foto © Depositphotos.com/gregorylee