Jen takový malý kamínek...

front.post
front.public: 09. 09. 2013
time01
…a kolik je v něm krásy a síly. Po staletí okouzluje hlavně ženy, ale zdobí se jimi i muži a je i okrasou klenotů, které symbolizují státy. Tento kámen má v také zcela mimořádné postavení v mineralogii. O celá tisíciletí zrál v hlubinách země vystavený vysokým teplotám a tlaku a lidem se dostával do rukou jen za zcela mimořádné námahy a obětí.Každý diamant vytěžený na povrch země je vyvážen lidským potem a krví. Přesto si při pohledu na tento kámen uvědomíme, že největší dokonalost najdeme v harmonii čistoty a jednoduchosti.

privesekjaro01.jpgNázev kamene je odvozen z řeckého jména "adamas", což znamená nepřemožitelný a je považován za krále drahokamů. V mystice je označován jako kámen, který je obranou proti negativní energii a ranám osudu, ve středověku věřili, že zahání zlé duchy a nazývali jej svatým kamenem a kamenem mudrců.

Toto všechno si uvědomíme, vstoupíme-li do luxusních interiérů klenotnické firmy ALO jewelry, která působí v Praze od roku 1995. Jelikož si diamantové šperky v zajímavém zpracování získávají stále větší oblibu, daří se firmě ALO jewelry pronikat i na trhy v dalších zemích, jako je Slovensko, Anglie, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Řecko, Španělsko nebo Kanárské ostrovy.
kompozicejaro01.jpgPrůzračný, vzácný minerál, který se dokonalým vybroušením mění v kámen zvaný briliant byl vždy symbolem bohatství, moci a božského světla.

V současnosti se jedná o jednu z nejjistějších investic. Zasazuje se do vzácných kovů a jejich zpracování zvyšuje jeho hodnotu. Obdarujeme-li milovanou ženu diamantovým šperkem, vyjadřujeme tím velikost a hloubku našich citů a také význam našich schopností a postavení.

http://www.alo.cz