Joe a Ben Weiderovi – jména, která vlastně svým způsobem pomohla objevit například i Arnolda Schwarzeneggera. Začneme Joem – ten se narodil dvacátého devátého listopadu 1920 a zemřel dvacátého třetího března 2013. Jednalo se vlastně o bývalého amerického kulturistu a podnikatele.
Založil nebo lépe řečeno, byl spoluzakladatel Mezinárodní federace kulturistů – IFBB, kterou zakládal se svým bratrem Benem. Také spolu vydávali časopisy zaměřené na fitness a kulturistiku. Joe Weider se narodil v Kanadě, přesněji v Montrealu, v Quebeku. Jeho rodiče byli židovští přistěhovalci z Polska. Když mu bylo sedmnáct let, tak si postavil činky, z aut, respektive z kol a náprav. V roce 1950 už naplno vytvořil nějaký ten systém kulturistiky.
Dokonce prodávali i speciální výživy pro kulturisty, jednalo se vlastně o rodinné podnikání i v tomto směru. K tomu si dále připočítejte i vydávané publikace od časopisů až po knihy, mezi kterými můžete najít autobiografie nebo i kuchařky. Za svůj přínos získal Joe Weider i několik ocenění. Co se týká osobního života, tak poprvé se oženil s Vicky Uzar, se kterou měl jedno dítě a tři vnoučata. Druhou ženou se stala Betty Brosmer, která se s ním stýkala ještě během jeho prvního manželství. To bychom měli Joea a nyní je na řadě Ben.
Benjamin nebo také Ben Weider má podobný životopis jako jeho bratr, to je koneckonců logické, ale v určitých věcech se lišili. Ben Weider se narodil o něco později než jeho bratr Joe – prvního února 1923. Paradoxní je, že zemřel o několik let dříve – sedmnáctého října 2008. Jak už bylo zmíněno, se svým bratrem založili IFBB, přičemž Ben Weider byl prezidentem až do roku 2006, kdy odešel do důchodu. Zajímal se o Napoleona, napsal o něm několik knížek. Byl zastáncem teorie, že Napoleona zavraždil člen jeho doprovodu při vyhnanství na Svatou Helenu. Byl také spoluzakladatelem Mezinárodní napoleonské společnosti, kde byl též prezidentem.
V roce 1975 se stal členem Řádu Kanady, ale na důstojníka ho povýšili až v roce 2006. V roce 2000 dokonce obdržel čestný Řád francouzské legie. V roce 1984 byl též nominovaný na Nobelovu cenu míru. Celkově získal za celý svůj život šedesát šest různých ocenění. Co se týká soukromí, tak zde není nic moc co psát, měl pouze jednoho syna, Erica. Ať je to jak chce, tak tito dva pánové se nesmazatelně zapsali do povědomí kulturistiky, která díky nim dosáhla jednak moderní formy, minimálně v Kanadě a ve Spojených státech Amerických, ale také se dostala od povědomí mnoho lidí na celém světě.