Jste opravdový hledač pokladů?

front.post
front.public: 19. 01. 2018
time01
Fantazie pracuje naplno a je podněcována náhodnými nálezy menšího množství zlata, šperků nebo starých mincí, které se tu a tam někde objeví. Hledání ztracených pokladů asi nikdy neustane, protože pověsti o tom, kde je ukryto zlato se mezi lidmi šíří neustále.

 

Přestože na planetě Zemi již nejsou neprozkoumaná a neobjevená území, archeologové stále nacházejí tajemné nápisy a dobrodruhy lákají hlavně ty poklady, které mají reálný základ, ale nikdy se je nepodařilo objevit.

 

Fantazie pracuje naplno a je podněcována náhodnými nálezy menšího množství zlata, šperků nebo starých mincí, které se tu a tam někde objeví. Někdy je to při stavbě domu, jindy při kopání studní nebo při archeologických vykopávkách. Tyto nálezy však mají spíše historickou než reálnou hodnotu a vypovídají o minulosti a našich předcích.Pověsti o pokladech často podněcují naši fantazii i tím, že jsou, údajně, chráněny tajemnými bytostmi nebo kletbami.

 

Pověsti o pokladech se staly náměty pro romány, divadelní hry, opery i filmy a při jejich sledování nás stále trochu příjemně mrazí v zádech. Podle množství těchto pověstí, které se vypráví v každé zemi, určitě šlapeme o zlatě a drahokamech, aniž bychom o tom věděli.Najít dnes poklad ovšem neznamená jistojistě zbohatnout. Některé předměty nevyčíslitelné ceny nemají v běžném životě cenu žádnou a my za jejich nalezení můžeme dostat vyplaceno jen zákonem stavené nálezné. A

 

tak nám nález třeba pokladu templářů, Kolčakův zlatý ešalon, poklad krále Lobenguely nebo nález Jantarové komnaty může přinést především velkou slávu. S tou počítali i hledači ukrytých nacistických archívů, kteří jejich hledání podřídili velkou část svého života a investovali nemalý majetek do vizí, které nebyly nikdy naplněny. Všichni hledači pokladů, kteří s hledáním museli z nějakého důvodu skončit tvrdili, že byli už na dosah úspěchu. Stejné tvrzení slýcháme u patologicky závislých hráčů, kteří propadli hazardu. I jim stačila jen jedna hra, aby vyhráli velké bohatství. A tak bude asi nejlépe, když budeme poklady hledat tam, kde je lze zcela určitě nalézt, i když je to také někdy namáhavé. V sobě, ve své rodině, v dětech a v partnerovi, v přátelích. Vždyť nadarmo se neříká „kdo najde přítele, najde poklad“.

Foto © Depositphotos.com/denisovd