O rok později Citizen uvedl na trh necelé 2 tisíce kusů chronografu X8. Uvnitř titanového pouzdra byl ukryt elektromechanický strojek – řešení, které se ovšem nakonec masově neujalo a zanedlouho vyhrál quartz, jak známo. Oba tyto spíše pokusy ale zůstaly na dlouhou dobu osamoceny.
První, kdo to s titanem myslel opravdu vážně, byl až F. A. Porsche, tvůrce slavné 911 a mimo jiné také zakladatel značky Porsche design. V roce 1980 PD přichází s modelem Titanium chronograph, u kterého je tento ušlechtilý kov použit nejen na pouzdro, lunetu a korunku, ale také na kovový tah. Vzniklo tehdy 911 kusů limitované edice a na číselníku se vyjímalo ještě jedno hodinářsky proslulé jméno: manufaktury IWC (Schaffhausen), která měla v té době nad hodinkami Porsche design řekněme odborný patronát.
Titan už tentokrát jako materiál nezapadl a PD se stal průkopníkem jeho použití v nramkových hodinkách. Od časů prvních titanového chronografu se leccos změnilo – vyrobit hodinky z titanu se dnes naučila řada manufaktur. Na druhé straně se i Porsche design naučilo vyrábět hodinky samostatně, bez spojenectví s IWC nebo později Eternou. Loni totiž PD založilo vlastní švýcarskou společnost, která se stará o jejich vlastní vývoj a výrobu, stoprocentně Swiss Made.
Pro Porsche design to byl zlomový moment, ke kterému došlo po 42 letech vstupu do branže exkluzivních mechanických hodinek. A také příležitost předvést nějaké nové modely. Jako první se objevila dvojice spřízněných modelů a snad nebude žádné překvapení, že v titanovém provedení: Timepiece No. 1 (titan je u nich potažen tmavým PVD povlakem) a Chronograph Titanium Limited Edition.
Duo vzniklo v památku historicky významných modelů značky; vizuálně vycházejí z prvních PD hodinek vůbec (Chronograph I – 1972) a právě už zmiňovaného prvního titanového chronografu (1980). Srdcem obou nových chronografů je dobře známý strojek ETA Valjoux 7750, jehož přesnost je stvrzena certifikací COSC. Průměr pouzdra je 42 mm, voděodolnost 50 m, rezerva chodu 48 hodin, na lunetě nechybí typická tachymetrická škála, umožňující výpočet rychlosti.