Laser game

front.post
front.public: 21. 02. 2020
time00-kopie

Laser game - slovní spojení, které znají v převážné většině mladí lidé. V překladu to znamená laserová hra. Jde v podstatě o společenskou hru, ale ne takovou, jak to známe - kostka a figurky, ale zde už jsou přítomny moderní technologie, jako zmíněný laser.



  Používají se u toho zbraně, pochopitelně laserové. Tato hra nebo lépe řečeno tento systém vznikl v roce 1979. V podstatě za to může jistá hračka, kterou uvedli na trh. U nás se tomu říká laser game, v jiných zemích třeba laser tag. Ještě před tou hračkou se to však ujalo v armádě. Tehdy se Spojené státy Americké cvičili se zbraněmi, jenž mají infračervené světlo.  


 


Bylo to výlučně pro bojový výcvik. Samotná Laser game tedy hra, vznikla v roce 1982, kdy jistý George Carter třetí, navrhnul, aby se laser game provádělo v arénách, pokud možno uzavřených, ale ani venkovním nekladl odpor. Samotná hra je podobná paintballu. Obvykle jde o to, co nejvíce zasáhnout protivníka. Samozřejmě mu nepálí do těla, ale do speciální vesty, kterou má na sobě. Pokud stále někdo nemá představu, jak to vypadá, tak kromě toho, že má na sobě vestu a v ruce zbraň, tak zároveň musí prokázat rychlost palby, ale i hbitost a ostražitost, aby koneckonců nebyl zasažen.  


 


Laserové zbraně jsou vyráběny převážně na efekt. Prostě z nich jde světlo a v arénách, kde se hraje, je tak vytvořena i mlha, ale ta divadelní. Laser game se dělají i na mezinárodní úrovni - máme tím na mysli soutěže. První světové mistrovství se konalo v roce 2003 v USA. V tomto turnaji se objevilo dvanáct týmů z Ameriky, Kanady, Švédska a Finska. Celkově turnaj trval sedm hodin. Laser game jsou ale občas někomu i trnem v oku. V roce 2009 je německá vláda zakázala spolu s paintballem s tím, že podporují násilí. I u nás se tyto hry čile mají k světu.  


 


Nejvíce je jich v Praze. V Praze k tomu mají i takový jakoby doprovodný program. Například v aréně Mercuria Laser Game vám ke hře bude hrát hudba z filmu Mortal Kombat. Jestliže by ji někdo chtěl vyzkoušet, tak je to pouhé tři minuty od nádraží Praha Holešovice. Pokud by někdo chtěl zajít do moravské arény, tak může navštívit například tu olomouckou. Zde to vypadá jako v bludišti. Zdejší zbraně mají dostřel třicet metrů. Kromě toho tu najdete i jiné vyžití než laser game, jako jsou i motokáry. Co se týká ceny, tak v tomto případě mají devadesát českých korun na osobu.


Foto © Depositphotos.com/withGod