Letní lanýže a smrže od šéfkuchaře Jana Klimenta

front.post
front.public: 19. 07. 2022
Lanyzove-menu-La-Bottega-Oaks-Deli-Bistro3

La Bottega Oaks Deli Bistro připravilo po úspěšném speciálním menu Jahody a bubliny další gastronomickou lahůdku. V týdnu od 18. do 24. 7. se mohou všichni hosté nedávno otevřeného italského bistra v Nebřenicích u Prahy těšit na pochoutky z letních lanýžů a smržů. Podávat se bude například hovězí rib eye steak s letním lanýžem a grilované foie gras nebo tagliolini s omáčkou ze smržů a sýrem occhiatello. 


„Nosnou ingrediencí našeho dalšího speciálního menu budou právě lanýže, které jsou díky své rafinované vůni a unikátní chuti vyhledávanou delikatesou nejen v Itálii, ale stále více i v našich končinách. Těšit se můžete také na květákové cappuccino condimento al tartufo, pečené kukuřičné kuře s krémovou kapustou a nádivkou ze smržů a libečku, krémové risotto s lanýžovým máslem a parmazánovým chipsem či veganský dort z hořké čokolády s letním lanýžem. Na místě vám doporučíme ke každému chodu i vinné párování, aby byl zážitek ještě intenzivnější,“ prozrazuje Jan Kliment, šéfkuchař La Bottega Oaks Deli Bistro.


A jaké jsou vedle vynikající chuti a rozmanitosti využití další výhody lanýžů? Jsou bohaté na vitamíny a minerály, obsahují prospěšné aminokyseliny a bílkoviny. Mají nízký obsah tuku, takže jsou vhodné i pro vaši štíhlou linii.


La Bottega Oaks Deli Bistro nabízí koncept prémiového bistra a obchodu s prvotřídními italskými produkty a surovinami. Denně zde nakoupíte čerstvé pečivo, domácí dezerty, těstoviny, pinsu, stařené steaky, italské sýry, salámy, delikatesy a ochutnáte z široké nabídky italských vín. Návštěvníci si mohou vybrat mezi tradičními italskými pokrmy i specialitami. Vždy se ale budou moci spolehnout na kuchyni založenou na čerstvosti a vysoké kvalitě. La Bottega Oaks Deli Bistro, které je situováno na nově vzniklém náměstí v centrální části Oaks Prague, je otevřeno od pondělí do neděle od 9 do 21 hod.


Á la carte menu uspokojí každého, od snídaně přes oběd až po večeři. V letních měsících si lze vychutnat italskou pohodu na terase, barbecue či víkendové brunche. Šéfkuchař Jan Kliment prohloubil své zkušenosti a vybudoval si jméno především v restauracích Allegro a CottoCrudo pražského hotelu Four Seasons. Byl členem týmu, který pro restauraci Allegro v roce 2008 získal michelinskou hvězdu pod vedením šéfkuchaře Andrey Accordiho.


Restaurace La Bottega Oaks Deli Bistro se nachází v Oaks Prague, prémiovém residenčním komplexu v Nebřenicích u Prahy. Bytové a rodinné domy, které zde vznikají jako součást unikátního projektu, v posledních týdnech a měsících rychle rostou. Nedaleko je i golfové hřiště s licencí PGA National, které získalo titul Nejlepší hřiště v České republice, a to hned po jeho otevření dva roky po sobě 2020 a 2021. Hřiště získalo v sedmém ročníku World Golf Awards také prestižní mezinárodní ocenění: Europe’s Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020.