Los Caracoles

front.post
front.public: 09. 06. 2021
time01 – obnovený-kopie

Už párkrát jsme se na tomto místě zmínili o restauracích ve světě. Dnes budeme pokračovat, tentokrát se podíváme na Španělsko, konkrétně Los Caracoles. Jedná se o kultovní restauraci, která se specializuje na domácí barcelonskou kuchyni.  


Tato unikátní restarace je otevřená od roku 1835 a patří mezi ty vůbec nejstarší restaurace v Barcelonně. Můžete ji najít v gotické čtvrti Ciutat Vella. Dříve se jmenovala tato restaurace nebo lépe řečeno, se jí tak říkalo – Dům Bofarull po svých původních majitelích.  


Celkově se sláva této restaurace dostala do celého světa. Los Caracoles má dokonce v držení medaili za zásluhy v oblasti cestovního ruchu, a to jen tak někdo nemá. Pokud by někoho zajímalo, jak vypadá kuchyně, ve které se vaří, tak vězte, že se nejedná o žádný přepych. Najdete tu stará elektrická kamna na kterých se vaří skvělé pokrmy a ani nádobí a kuchařské náčiní není nejnovější.  Restaurace je rozdělena na šest částí - salonů, které jsou určeny jak pro běžnou večeři, tak pro uzavřené společnosti různých velikostí. I přesto španělskou gastronomii i ducha jsou všechny místnosti designované tak trochu v anglickém, potažmo irském stylu.  


Velmi často sem díky vynikající kuchyni zavítají jak místní, tak i zahraniční celebrity. Pokud by někoho zajímalo menu, tak přes den zde najdete třeba kalamáry na všechny možné způsoby, medailónky, katalánský krém, citronový sorbet. Večerní menu je podobné , ale přibudou na něm mnohé krajové specialty jako například langusty, paella plus nějaké ty španělské biscuity. Samozřejmostí jsou vynikající španělská vína, káva a destiláty.  


http://www.loscaracoles.es


Foto © http://www.loscaracoles.es