„Naše přání je vybrat pro LYMFOM HELP sto až dvě stě tisíc korun na podporu rehabilitačních pobytů pro pacienty," uvádí organizátor akce Martin Bešta.
Průběh turnaje
V 10:15 vystartovali hráči ve svých károvaných trikotech s cílem dorazit co nejdříve k jamce číslo 8, kde již na ně čekala nejlepší česká golfová hráčka, Klára Spilková. Po několika uvítacích slovech s kapkou humoru přišla na řadu tvrdá práce - odpalení míčku co nejblíže k jamce, neboli v golfovém slovníku vložená soutěž NEAREST TO PIN. Nebylo to nic jednoduchého a nejblíže dostřelil Jaromír Hájek a vyhrál tak fotoaparát od značky CANON. Pár vyvolených také našlo vlastnoručně podepsané míčky, které odpalovala sama Klára. Z této vložené soutěže se pro LYMFOM HELP vybralo téměř 18 000 Kč.
Partnery projektu jsou AXA ASSISTANCE, Leaseplan a.s., Sluneční terasy s.r.o. a další.
Výsledky turnaje: http://www.cgf.cz/TournResults.aspx?IDTournament=443557361
Přijďte si zahrát i víckrát
Po nedělním turnaji v Olomouci se LYMFOM HELP CUP by Klára Spilková přesune do Čech, a to konkrétně do Prahy, Mladé Boleslavi a Sokolova. Zakončení proběhne na konci srpna na Karlštejně.
Klára, jako patronka akce, se zúčastní každého turnaje. Hráči se tak mohou těšit na osobní setkání a dokonce s ní porovnat své síly ve vložené soutěži PAR3. Firmy mají jedinečnou možnost stát se partnerem golfové tour LYMFOM HELP CUP by Klára Spilková a těšit se z jejích benefitů. Jedním z nich je devíti jamková hra s patronkou projektu.
Více informací se dozvíte na http://www.golfbestalent.cz/20-lymfom-tour/
Více o Lymfom Help
Občanské sdružení LYMFOM HELP bylo založeno z vlastní iniciativy pacientů, kteří se rozhodli pomoci i dalším lidem trpícím stejnou nemocí. LYMFOM HELP poskytuje bezplatně lidem s maligním lymfomem především komplexní informační servis, vydává vlastní informační příručky a pořádá edukační akce v rámci celé ČR a to v úzké spolupráci s lékaři z Kooperativní lymfomové skupiny. Sdružení rovněž nemocným po léčbě pomáhá s návratem do běžného života, například i organizací akcí se zaměřením na pohybové aktivity. „Nemoc je těžká nejen pro pacienty, ale i pro jejich rodiny a známé. Díky našim aktivitám usilujeme o ulehčení celého procesu léčby a návrat do normálního života,“ uvádí paní Poulová z LYMFOM HELP.
V České republice je v současnosti evidováno více než 10 000 nemocných. Svojí podpůrnou činností navazuje sdružení na práci lékařů a dalších zdravotních pracovníků.