Madrid

front.post
front.public: 13. 11. 2021
time00-kopie

Madrid patří mezi ty oblasti Španělska, kde není jasné, jak byli objeveny. Existují vlastně dvě legendy o vzniku Madridu. Podle první legendy ho založil syn krále Tyrrhenia, Ocno Bianor. Druhá legenda zase praví, že pojmenování pochází od slova Ursaria, což v překladu znamená Země medvědů, přičemž se Madrid prý tak původně jmenoval.  Jelikož se jedná o jedno z nejhezčích měst na světě, tak by byla škoda, neříct si o nějakých zajímavostech. Španělsko jako takové a tím spíš Madrid, se zajímá hodně o fotbal, mírně řečeno. Pro muže je v Madridu velkým lákadlem stadion Realu Madrid, jenž se jmenuje Stadion Santiaga Bernabéua.  


Letos čtrnáctého prosince už to bude šedesát sedm let, co je otevřen. Jméno, jenž nese v současné době, má od roku 1955. Tento stadion se mnohokrát ani ne, že opravoval, spíše inovoval, což skončilo až v roce 2003. Kapacita tohoto stadionu činí osmdesát pět tisíc čtyři sta padesát čtyři lidí. Velmi turisticky hojně navštěvovanou s nadsázkou řečeno, atrakcí, je královský palác, protože Španělsko jako takové je království. Královský palác čítá na tři tisíce čtyři sta osmnáct pokojů, což je neskutečné množství, jenž se snad nedá projít ani za týden. Když se podívají lidé na fotky, tak je na první pohled patrné, že z tohoto místa čiší bohatství.  


Volných krokem se přejde k církevním památkám. Za návštěvu zcela jistě stojí Katedrála Panny Marie Almudenské. Tento kostel nese jméno právě podle sochy Panny Marie Almudenské, která drží v náručí Ježíška. Tohle místo je vysvěceno od roku 1993 papežem Janem Pavlem druhým. Mercado de San Miguel je náměstí v Madridu, na kterém jsou pořádány i trhy. Zdejší trh je velmi oblíbenou záležitostí jak pro místní, tak i pro turisty. Není zde však zrovna nejlevněji pro našince. Nachází se zde i takové venkovní posezení, něco jako restaurace pod otevřeným nebem. Tzv. jedou zde i v noci, protože jak známo, ve Španělsku bují hlavně noční život.  


I příroda má své zastoupení v Madridu. Mají zde park s názvem Parque del Oeste, což se dá volně přeložit jako západní park. Najdete zde mnoho vzrostlých stromů, které jsou vesměs chráněny zákonem. Tenhle park slouží především k odpočinku a relaxaci. Madrid je domovem i muzeí, konkrétně v tomhle případě je to o železnici. V tomto muzeu najdete celou historii španělské železnice až po současnost. Najdete tu kupříkladu parní lokomotivy, ale samozřejmě i modernější zařízení. Toto muzeum má řekněme i zvláštnost v tom, že vystavuje hodinky, jenž souvisí právě s železnicí.