Moravské hrady.CZ se představí na Veveří

front.post
front.public: 09. 08. 2019
000-obnoveny-

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po šňůře po českých hradech Točníku, Kunětické hoře, Švihově a Rožmberku nad Vltavou přesouvá na Moravu jako Moravské hrady.CZ.


 


V pátek a sobotu 9. a 10. srpna se festival představí na hradě Veveří u Brna, následně další týdny vždy v pátek a sobotu naHradci nad Moravicí u Ostravy a Bouzově u Olomouce. Svou letošní pouť festival ukončí 30. a 31. srpna na českém Bezdězu. Páteční program na Veveří nabídne koncerty apely Rybičky 48, Anny K., Michala Hrůzy č Arakainu a Lucie Bílé. V sobotuse mohou fanoušci na Veveří na kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech, Mirai,No Name,Jelen,Harlej, Dymytry, Marpo & Troublegang neboWohnouta další interprety a skupiny. Festival u příležitosti půlkulatého jubilea apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpada kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma.


 


V pátek se areál festivalu umístěný na loukách vedle hradu Veveří otevře v půl čtvrté odpoledne, připravena budou dvě pódia. Od půl páté se představí kapela Strideo, výherce facebookové talentové soutěže Zahraj si s kapelouna festivalu Hrady CZ. Do té se přihlásilo celkem šedesát kapel a hudebníků a do finále postoupily tři nejúspěšnější v každém regionu, z nichž vzešel vždy jediný vítěz, který vždy hraje na konkrétní zastávce festivalu v rámci oficiálního pátečního programu. Dále se návštěvníci mohou těšit na koncert kapel Sto zvířat, The Agony či Mydy Rabycad.V devět hodin večerse na pódiu uskuteční tradiční páteční vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Výherci hradního karnevalu mohou získat například volné vstupenky na další ročník festivalu Hrady CZ a spoustu dalších cen. V sobotuse areál otevře v deset hodin dopolednea areál dále rozezní Trautenberk, PSH, Kamil Střihavka & The Leaders! nebo Visací zámek. Sobotní program dále nabídne koncerty zpěvačky Elis Mraz neboŠtěpána Urbana. Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradu Veveří.


 


SkupinaKryštof se na Hrady CZ vrací po šesti letechs jedinečnou show. Návštěvníci festivalu Hrady CZ na Moravě se tak mohou těšit na zbrusu nové projekce přes celou scénu, strhující světelnou showa speciální efekty známé z legendárního dvojkoncertu na pražském Strahově. Součástí show v podání kapely Kryštof tak bude ikolo, na kterém Richard Krajčo projede nad hlavami fanoušků. „Vyzkoušeli jsme si již několik festivalů v tomto pojetí a máme z výsledku radost. Vždycky jsme chtěli publiku na festivalech představit něco velkého a strhujícího ve stylu největších zahraničních hvězd, což v naší zemi není moc zvykem,“ říká zpěvák Richard Krajčo. Kapela Kryštof rozezní Veveří v sobotu v devět hodin večer. Zcela poprvé letos hraje na festivalu Hrady CZ zpěvák Michal Hrůzase svojí kapelou. V playlistu na Veveří nebudou chybět ostřílené hity jako Zakázané uvolnění, Pro Emu nebo Ty jsi jako já. „Těšíme se na Hrady, tajemství a záhady, koncert, spousta lidí, hvězdy co nám svítí, zahrajeme skvěle, co na duši i v těle!”vzkazuje fanouškům, jak jinak než poeticky, zpěvák Michal Hrůza.


 


Organizátoři festivalu Hrady CZ jsou odpovědní nejen k zachování historických památek a kulturního dědictví, ale také k životnímu prostředí.Proto letos nově v areálech zavádějí pasivní třídění odpadůa zálohované vratné kelímky na pivo. "Nezdá se to, ale v rámci festivalu se každý týden vyprodukuje okolo sto čtyřiceti metrů krychlových odpadu, přičemž největší část tvoří právě kelímky na pivo,"říká spoluorganizátor festivalu Michal Šesták. "Pokud se vše podaří zvládnout, přidáme příští rok vratné kelímky i na další nápoje,"dodává organizátor Viktor Souček. V každém areálu tak návštěvníci nově najdou zhrubadvacet míst s barevnými a textově označenými nádobami na tříděný odpad.  Festival Hrady CZ myslí také na rodinnou pohodu, stejně jako mediální partner festivalu televize Prima. Ta si pro návštěvníky připravila kavárnu, fotokoutek a velkou dětskou a herní zónuve stylu svého nového sloganu „Spojuje nás víc, než si myslíme“.


 


Kreativní návštěvníci se mohou zapojit do hradní fotosoutěže se slosováním o hodnotné ceny.Organizátoři stále udržují vysoký komfort ubytování ve stylu "na festival jako do hotelu". Návštěvníci mohou za úplatu opět využít takzvaný Wüstenrot VIP kemp PLUSv ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacákypřipravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou dnes již Wüstenrot VIP kempy sesprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.Chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat v areálu festivalu, k lepší orientaci návštěvníků přispěje opět festivalová aplikace.


Pro návštěvníky festivalu bude také zajištěna kyvadlová autobusová doprava – mimořádněposílena bude autobusová linka 303, na kterou budou dle potřeby raženy posilové spoje z Bystrce, ZOO přes zastávku U Matky Boží do Veverské Bítýšky a zpět. Zajištěna je také noční doprava zpět z festivalu do Bystrce a Veverské Bítýšky.


 


FestivalHrady CZ se letos ve spolupráci s FTV Primaa jejím komunitním projektem Prima SVĚT spojil s obecně prospěšnou společnostíWOMEN FOR WOMEN, která pomáhá především samoživitelům a jejich dětem v jejich tíživé situaci a Nadací Terezy Maxové dětem, jejímž cílem je snižovat počet dětí vyrůstajících v ústavní výchově. Díky této spolupráci si tak mohou na všech zastávkách Hradů užít festivalovou atmosféru maminky s dětmi nebo děti z dětských domovů.


 


Festival Hrady CZ se letos koná na Točníkuve Středočeském kraji (12. - 13. 7.), na Kunětické hořev Pardubickém kraji (19. – 20. 7.), na Švihově v Plzeňském kraji (26. – 27. 7.), v Rožmberkunad Vltavou v Jihočeském kraji (2. – 3. 8.), na Veveřív Jihomoravském kraji (9. - 10. 8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. - 17. 8.), na Bouzověv Olomouckém kraji (23. - 24. 8.) a na Bezdězuv Libereckém kraji(30. 8. - 31. 8.).


 


Lístky na festival Hrady CZlze zakoupit v síti Ticketstreamna http://www.hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek lze do dne před akcí zakoupit za zvýhodněnou cenu 540 korun, na sobotu 600 korun, permanentku na oba dny pak za 990 korun. Na místě bude vstupné stát 590 korun na pátek, 650 korun na sobotu a permanentka 1100 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Dvoudenní ubytováníve Wüstenrot VIP Hradních kempech na dva dny lze aktuálně pořídit za 450 korun na osobu, ve Wüstenrot VIP kempech PLUS za 1000 korun, na místě pak za 500 a 1050 korun. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP kemp za 1300 korun nebo permanentka + VIP kemp PLUS za 1850 korun, na místě pak za 1400 korun s VIP kempem a 1850 korun s VIP kempem PLUS. Více na http://www.hradycz.cz, http://www.ceskehrady.cz, http://www.moravskehrady.cz


 


INTERPRETI NA FESTIVALU HRADY CZ NA VEVEŘÍ:


Strideo, Sto zvířat, The Agony, Mydy Rabycad, Michal Hrůza, Arakain a Lucie Bílá, Anna K., Rybičky 48, Štěpán Urban, No Name, Kamil Střihavka & The Leaders!, PSH, Trautenberk, Visací zámek, Jelen, Elis Mraz, Mirai, Marpo & Troublegang, Wohnout, Dymytry, Kryštof, Harlej


 


DALŠÍ TERMÍNY A MÍSTA:  1. - 17. 8.Hradec nad Moravicí

  2. - 24. 8.Bouzov


30.8. - 31. 8.Bezděz


 


 


 


Line-up:


Veveří 9. - 10. 8.


Pátek


O2 stage


16:30 - 17:00    Strideo – vítěz talentové soutěže


18:00 - 19:00    Sto zvířat


20:00 - 21:00    The Agony


21:00 - 21.30    vyhlášení nejhezčích karnevalových masek


22:30 - 23:30    Mydy Rabycad


Kooperativa velká zelená stage


17:00 - 18:00    Michal Hrůza


19:00 - 20:00    Arakain a Lucie Bílá


21:30 - 22:30    Anna K.


23:30 - 00:30    Rybičky 48


 


Sobota


O2 stage


10:45 - 11:15    Štěpán Urban – O2 live session


12:00 - 13:00    No Name


14:00 - 15:00    Kamil Střihavka & The Leaders!


16:00 - 17:00    PSH


18:00 - 19:00    Trautenberk


20:00 - 21:00    Visací zámek


22:15 - 23:15    Jelen


Kooperativa velká zelená stage


11:15 - 12:00    Elis Mraz


13:00 - 14:00    Mirai


15:00 - 16:00    Marpo & Troublegang


17.00 - 18.00    Wohnout


19:00 - 20:00    Dymytry


21:00 - 22:15    Kryštof


23:15 - 00:15    Harlej