Nikon ohlašuje NIKKOR Z 40 mm f/2

front.post
front.public: 14. 09. 2021
40mm-F2-Z50-USDD-8606

Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že uvádí na trh NIKKOR Z 40 mm f/2, kompaktní a lehký objektiv pro mirrorless fotoaparáty řady Z formátu FX. Tento objektiv je superhrdinou všedního dne: je ostrý, má vysokou světelnost a je dost malý na to, abyste s ním mohli pracovat diskrétně. Je tak ideální pro snímání různých scén od vlogů až po výrazné momentky. 


Tento světelný základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí přirozený obrazový úhel, který je ideální pro momentky, rozhovory a návodná videa. Když objekt vašeho snímku nebude mít před obličejem veliký objektiv, bude se cítit pohodlněji. Objektiv je tak malý a lehký, že je ideální i při filmování z vlastní perspektivy.


Bajonet Nikon Z s velkým průměrem v kombinaci s vysokou světelností objektivu f/2 poskytují vynikající výkon za nízké hladiny osvětlení, což z objektivu činí ideální nástroj pro zachycení atmosféry situací za nízké hladiny osvětlení. Kruhová 9lamelová clona umožňuje měkkou, přirozeně působící reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh): fotografové a videografové tak mohou pořizovat snímky a záběry s měkce rozostřeným, jemně působícím pozadím, které nechá výrazně vystoupit hlavní objekt 


Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje uvedení objektivu slovy: „S potěšením vítáme tento všestranný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností do stále rostoucího systému Nikon Z. Objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu a představuje ideální vstup do světa přístrojů Nikon Z. Je tak kompaktní a lehký, že je ideální jako hlavní univerzální objektiv nebo jako lehký druhý objektiv.“


 


Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2


Základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností f/2: Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 40 mm na fotoaparátech řady Z formátu FX. Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm při použití na fotoaparátech řady Z formátu DX.


Věrné zobrazení: objektiv pořizuje statické snímky i videa s krásnými detaily, prostorovou hloubkou a barvami.


Umělecky působící neostrá místa obrazu: ostré zobrazení objektů na krásném, měkce rozostřeném pozadí nebylo nikdy snazší.


Skvělé snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,29 m. Ostrost obrazu je vynikající i v případě malých vzdáleností.


Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky extrémně tichému krokovému motoru a větší propustnosti světla bajonetu Nikon Z je zaostřování rychlé, přesné – a tiché.


Vytvořen pro video: zaznamenávaná videa nejsou rušena zvuky zaostřování. Změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou silně omezeny, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu.


Kapesní rozměry: objektiv je dostatečně malý na to, aby mohl trvale zůstávat na fotoaparátu nebo v kapse kabátu.


Přizpůsobitelné funkce: bezhlučný příkazový kroužek lze nastavit na zaostřování či ovládání clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.


Ochrana před klimatickými vlivy: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.