Nokia 515 přináší prémiový design a vysoký výkon

front.post
front.public: 01. 09. 2013
time01
Telefon zabalený v lehkém hliníku v sobě kombinuje moderní design, vysoce kvalitní materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná jak ve variantě s podporou pro jednu SIM kartu tak i ve variantě podporující dvě SIM karty využívající technologii Easy Swap Dual SIM.
Nokia 515 jasně odráží zaměření společnosti Nokia na design, jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Displej je vyroben ze skla Gorilla® Glass 2 odolného proti poškrábání, které je hladce zaobleno a usazeno do těla telefonu. Součástí telefonu je také vysoce leštěná čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v černé nebo bílé barvě a její elegantní profil a hliníkové tělo se přesně hodí pro zastánce designového minimalismu. S tloušťkou pouhých 11 mm se Nokia 515 perfektně schová i do té nejmenší kapsy či kabelky.

„Při návrhu modelu Nokia 515 jsme se vydali cestou vytvoření telefonu s krásný designem, na který by byli lidé pyšní, že ho mohou vlastnit,“ řekl Peter Griffith, ředitel pro průmyslový design mobilních telefonů Nokia. „A věříme, že jsme toho dosáhli. Nokia 515 je navržena pro lidi, kteří preferují klasický design dotažený do dokonalosti a nabízí takovou funkcionalitu, kterou potřebují pro každodenní práci. Vytvořili jsme něco, co nabízí ohromující výkon bez kompromisů.“

 

S Nokia 515 lidé nikdy nepropásnou moment, který chtěli fotoaparátem zachytit. Chytrý fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů, LED blesk i pokročilé fotografické funkce pro zachycení, editování a sdílení fotografií, včetně funkcí:


  • Panorama – pro širokoúhlé záběry, včetně skupinových fotografií a panoramat

  • Sekvenční snímání – pořiďte až pět snímků v řadě za sebou na jedno stisknutí spouště, a vyberte si ten nejlepší z celé série. 

  • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez využití předního fotoaparátu. Vestavěný hlasový průvodce zajistí, abyste byli ještě před stiskem spouště ve středu záběru.


Sdílení fotografií s přáteli a rodinou je rychlé a snadné, navíc jednotlivé fotografie lze přímo z galerie sdílet na sociálních sítích. Lidé mohou také sdílet fotografie i další obsah s využitím exkluzivně dostupné technologie Nokia Slam, která je v modelu Nokia 515 zabudována. Ta funguje na základě přenosu fotografií či kontaktních údajů na sousední telefon s podporou Bluetooth, a to během několika málo kliknutí a bez nutnosti párovat obě zařízení.

 

Nokia 515 podporuje rychlý 3,5 G HSDPA internet. Telefon nabízí ve verzi s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, což z něj činí perfektně vyvážené zařízení pro práci i volný čas. S optimalizovaným HSDPA internetem a vestavěnou cloudovou kompresí dat je mobilní surfování po webu až o 90 procent efektivnější, což pomáhá lidem využít jejich datové tarify na maximum. Populární aplikace jako Facebook, Twitter, či Nimbuzz jsou již předinstalované v telefonu. Podpora pro Mail for Exchange umožňuje lidem přístup k pracovním e-mailům a přímou synchronizaci jejich kalendářů a kontaktů. Telefon lze také prostřednictvím USB kabelu připojit k počítači či notebooku a využívat ho jako modem.

Nový telefon přichází vybavený podporou pro HD voice*, díky čemuž si budou moci jeho majitelé užívat křišťálově čistý zvuk i v hlučném prostředí. S předinstalovanou aplikací Transfer pak mohou synchronizovat své kontakty přímo s telefony Lumia či jinými chytrými telefony na platformách Windows Phone 8 či Android, a proměnit tak Nokia 515 v ideální sekundární telefon. Navíc pro ty, kteří rádi využívají separátního telefonu pro hlasové hovory, nabízí Nokia 515 využití té samé micro SIM karty, která se typicky nachází v chytrých telefonech.

„Klasické mobilystále tvoří polovinu všech celosvětově prodaných telefonů,“ řekl Simon Baker z divize Mobile Handsets CEMA společnosti IDC. „Na trhu tak existuje prostor pro celou řadu těchto přístrojů. Nokia je jedním z mála výrobců mobilů, kteří se zmíněné oblasti věnují. Její nejnovější model, nová Nokia 515, nabízí stylový a robustní design i rychlou konektivitu, vysoce kvalitní fotoaparát a přístup k populárním aplikacím. Je to skvělý příklad telefonu sloužícího zákazníkům, kteří nevyžadují vždy komplexní řešení, jenž přináší chytrý telefon, anebo preferují surfování po webu a vyřizování e-mailů na tabletech, a z toho důvodu chtějí zůstat u kompaktnějších mobilních telefonů, které využívají hlavně na telefonování a SMS.“