Noste si vlastní kino v kapse

front.post
front.public: 20. 12. 2013
time01
Zařízení nabízí jas 350 lumenů a využívá ekologický světelný LED zdroj s životností 30 000 hodin, jenž umožňuje spuštění nebo vypnutí do pěti sekund. Projektor se vyznačuje nejkratším projekčním poměrem v dané třídě. Lze s ním promítat obraz o úhlopříčce 42 palců ze vzdálenosti jednoho metru od projekční plochy.

Video vstupy VGA a HDMI zajišťují flexibilitu při výběru zdrojů obsahu a vstupní konektor MHL (Mobile High-Definition Link) umožňuje dobíjet připojené smartphony a tablety podporující MHL i během projekcí. Projektor P2B je vybaven slotem pro paměťové karty typu microSD a USB konektorem umožňujícím i projekce bez použití počítače. Novinka se prodává za 14 590 Kč, resp. 539,90 euro s DPH.

 

Světelný zdroj s dlouhou životností a objektiv s krátkou projekční vzdáleností

Projektor ASUS P2B využívá ekologický světelný LED zdroj bez obsahu rtuti s životností až 30 tisíc hodin. Nároky na údržbu a náklady na výměnu lampy jsou tak zcela minimální. Díky jasu 350 lumenů a vylepšené projekční technologii DLP nabízí projektor P2B živý obraz se 100% pokrytím barevného prostoru NTSC v rozlišení 1280×800 (WXGA).

Objektiv s poměrem projekční vzdálenosti 1,1 : 1 znamená, že s projektorem můžete promítat obraz o úhlopříčce 42 palců ze vzdálenosti pouhý jeden metr od projekční plochy. Jde tak o zařízení vhodné pro menší zasedací místnosti a další malé prostory.

Světelný zdroj nevyžaduje téměř žádnou dobu pro zahřátí nebo vychladnutí, takže projektor je připraven k provozu během pouhých pěti sekund. Stejně rychle ho můžete také vypnout a sbalit. Promítaný obraz bude za všech okolností věrný a bez zkreslení zásluhou funkce automatické korekce lichoběžníkového zkreslení.

 

ASUS P2B je kompaktní projektor, který využívá napájení z vlastní baterie, a nabízí proto snadnou přenosnost. Rozměry tohoto projektoru jsou 142,5 × 130 × 34,6 mm a jeho půdorys není větší než obal od CD disku. Díky vestavěné lithium-iontové baterii nabízí projektor P2B výdrž až 90 minut s jasem 300 lumenů nebo dokonce ještě o něco déle, pokud úroveň jasu snížíte. Navíc je kompatibilní s většinou napájecích adaptérů pro notebooky ASUS (65W nebo vyšší), takže s sebou nemusíte nosit další napájecí zdroj.

 

Podpora video vstupů při práci i zábavě

Projektor P2B je vybaven video vstupy VGA a HDMI, takže nabízí volbu zdroje promítaného obsahu. Vstupní konektor MHL (Mobile High-Definition Link*) dokáže během projekce rovněž nabíjet připojené smartphony a tablety s podporou MHL. Ve výbavě projektoru P2B nechybí slot na paměťové karty microSD, USB konektor či interní úložiště s kapacitou 2 GB pro ukládání obrázků, videí a kancelářských dokumentů přímo z paměťové karty nebo paměťového zařízení s USB portem. Při prezentacích oceníte také vestavěný reproduktor a dálkový ovladač s integrovaným laserovým ukazovátkem.