Pirát z Karibiku Johny Depp se vrací v nové roli

front.post
front.public: 08. 07. 2013
depp
Indiánský bojovník Tonto - Johnny Depp se dělí o dosud nevyřčené příběhy, které způsobily proměnu Johna Reida, muže zákona, v legendu spravedlnosti – společně s diváky se vydává na divokou jízdu plnou velkolepých překvapení a humorných neshod, které musejí oba rozpačití hrdinové překonat, aby dokázali společně bok po boku bojovat s lidskou chamtivostí a korupcí.

Hrdina se tedy opět vrací, tentokráte zcela v nové podobě. Těžko říci, co utvářelo jeho pestrý život, a na které křižovatce nabral jeho osud ten správný směr. V jeho těle koluje i krev původních obyvatel Ameriky indiánů Navajů. Jeho rodiče, stavební inženýr a servírka se stále stěhovali, jejich neuspořádaný život Johnnymu moc dobrým příkladem nebyl. Nakonec se rozvedli, ale Johnny se v té době potácel v pubertě se všemi jejími zápornými projevy a nebýt dárku, který dostal od matky – elektrické kytary, kdo ví, jaký směr by život neukázněného a nevyrovnaného chlapce nabral. Takto ale zcela propadl hře na kytaru, které věnoval více času než učení. Podle toho to také dopadlo, školu nedokončil a vyrazil do světa, kde zahájil dráhu profesionálního hudebníka.Začal být úspěšný, ale největší vliv na jeho kariéru měla v této době Lori Allison, která pracovala jako filmová maskérka a seznámila jej s Nicolasem Cagem.
S Lori se Johnny oženil, ale manželství se po krátké době rozpadlo. Jeho profesní dráha však již byla úspěšně nastartována. Nicolas Cage jej uvedl světa filmu a v roce 1984 získal roli Glena Lantze ve filmu „ Noční můra v Elm Street“. Role to nebyla velká, ale Hollywood ji zaznamenal a další na sebe nenechala již dlouho čekat. Následoval seriál „21 Jump Street“ a pak slavný „Střihoruký Edward“.Za tuto roli byl nominován na Zlatý Globus.

Mezitím se Johnny znovu oženil, tentokrát s W. Ryder, ale i tento vztah se rozpadá, několik let žije s topmodelkou Kate Moss. Sláva a popularita se podepsala i na jeho životě, stejně jako na mnohých jiných. Divoké večírky, neuspořádaný život, alkohol a drogy. Kvůli práci je však nebral, když točil filmy dokázal být ukázněný, protože si práce velmi vážil a nechtěl o ni přijít.. Od úplné devastace jej paradoxně zachránila smrt přítele, který před jeho očima zemřel na předávkování. Pro Johnnyho to byla velká rána a sám a dobrovolně šel na léčení. Z léčebny vyšel „ čistý „, otevřel si francouzskou restauraci a odjel do Francie na zkušenou. Zde se seznámil v Vanessou Paradis, která jeho dosavadní divoký život změnila na poklidné a spořádané soužití.Opustil Hollywood a usadil se Vanessou a jejich dvěma dětmi ve Francii. Do Los Angeles se vrací jen pracovně.

 

Za dobu své filmové kariéry natočil nejen proslulého „ Střihorukého Edwarda“, ale v roce 1993 také film „Benny and Joon“ nebo „ Co žere Gilberta Grape“, v roce 1994 „ Ed Wood“, 1995 snímek „ Mrtvý muž“, 1997 „ Krycí jméno Donnie Brasco“, 1998 „ Strach a hnus v Las Vegas“, 1999 „ Devátá brána“ a „Ospalá díra“ , 2001 „ Z pekla“ a 2003 „ Piráti z Karibiku“.

Při své práci se setkal s významnými režiséry jako T. Burtonem nebo J Jarmuschem, ale i se známými herci, například s Al Pacinem. On sám pak natočil jako režisér film „ The Brave“ a v práci na filmových projektech dále pokračuje. V současné době pracuje na filmu „ Charlie and the Chocolate Factory“ spolu s režisérem T. Burtonem.
O jeho všestranném uměleckém nadání svědčí to, že také maluje a velmi rád se vrací ke své staré lásce – kytaře.