Prověřená stálice mezi visacími zámky

front.post
front.public: 16. 06. 2023
TOKOZ-112-pouziti

Visací zámek model 112 od žďárského Tokozu potvrzuje, že promyšlený design jen tak nezestárne. Tradiční zámek v retro stylu, který se vyrábí už více než 50 let, se řadí mezi oblíbené produkty hned z několika důvodů. Příznivou cenu totiž doplňuje vysoká, lety prověřená funkčnost a spolehlivost spolu s univerzálností a minimálními nároky na údržbu. 


Zámek využívá motýlkový mechanismus klíče a stavítek, díky kterému spolehlivě funguje i v extrémních podmínkách, takže mu nevadí prach, voda, dlouhodobá vlhkost či mráz. Robustní tělo z ocelového výtažku obvykle odolá hrubému násilí a odnímatelný oblouk usnadňuje manipulaci se zámkem i v hůře přístupných místech. Zámek je navíc oboustranně jištěný a klíč do něj lze zasunout a vysunout jen v uzamčeném stavu.


Model 112 se dodává v průměrech oblouku 7 a 9 mm včetně prodloužené varianty, ideální k uzamčení složitějších objektů. V kombinaci s kvalitní petlicí či závorou tak zámek pomůže vytvořit zabezpečení, které běžný zloděj překoná jen stěží. Výhodou je i jeho velmi nenáročná údržba, kdy zámek stačí jednou ročně promazat, což mu zajistí vysokou životnost.