Rado: Kouzelná keramika

front.post
front.public: 02. 07. 2015
t01 – obnovený
Představte si, že byste vzali trochu keramického prášku a za pomoci kouzla z něho vytvořili hodinky s ocelovým leskem. A nyní zkuste to samé doopravdy bez použití jakéhokoliv kovu. Že to zní nemožně? Rado to dokázalo!

 

Úchvatné hodinky z plasmou upravené high-tech keramiky začínají svůj život jako keramický prášek, z něhož se ve formě vytvoří základní pouzdro požadované velikosti. Za pomoci pokročilé technologie zpracování materiálů potom dojde ke zbarvení bílého keramického pouzdra hodinek. Proces, který ovlivní molekulární strukturu keramického povrchu, se odehrává ve speciální peci při 20.000°C. Plyny aktivované touto teplotou zahřejí keramiku velmi rychle na potřebných 900°C a ta okamžité dostane šedý metalický odstín. Vlastnosti keramiky se ovšem nezmění – zůstane tvrdá, odolná proti poškrábání, lehká a hypoalergenní. A navíc, upravená barva vydrží navždy.

 

 

Fascinující tmavě šedý metalický vzhled může plasmou upravenou high-tech keramiku snadno zaměnit mezi kovové materiály. Pro jeho výrobu ale nebyly použity žádné kovové příměsi.

 

Jde o patentovaný proces, který Rado vyvinulo. Plasmou upravená high-tech keramika zůstává 100% keramikou, 100% inovativní a 100% Rado.

 

Plasmou upravenou high-tech keramiku používají nejznámější modely Rado, včetně řady HyperChrome a DiaMaster.