Rolex Cellini

front.post
front.public: 25. 12. 2021
time01 – obnovený-kopie

Střídmé linie, vznešené materiály, luxusní zpracování – nová řada hodinek Cellini ztělesňuje hodinářskou tradici značky Rolex a představuje klasickou eleganci s dvanácti modely ve třech liniích – Cellini Time, Cellini Date a Cellini Dual Time.  


Dnes již legendární preciznost a revoluční inovace značky Rolex výrazně změnily tvář celého hodinářského průmyslu. Nejznámější značka hodinek na světě se těší bezkonkurenčnímu postavení a uznání. Její suverenita se projevuje nezávislostí a schopností vzdorovat módním trendům. Díky tomu nabízí hodinky se skutečnou hodnotou nepodléhající času, vyrobené podle nejpřísnějších technických kritérií.  


 


Kolekce Rolex Cellini je ztělesněním elegance. Svým názvem i vysokou estetickou hodnotou vzdává poctu Benvenutu Cellinimu, sochaři a zlatníkovi, který v období renesance pracoval pro papeže i krále. Umění výroby hodinek se postupně vyvinulo z práce jediného odborníka do dnešní podoby vzájemné spolupráce zkušených specialistů. Každé hodinky Rolex jsou tvořeny dokonalou souhrou know-how a umělecké zručnosti.  


 


Všechny modely jsou obdařeny novým mechanickým automatem s certifikací chronometru a 48 hodinovou rezervou chodu. Jejich klasická kulatá pouzdra o velikosti 39 mm jsou vyrobena buď z bílého nebo Everose 18-ti karátového zlata. Klasická elegance těchto časomír spočívá v detailech – pouzdro rámuje dvojitá luneta, vnitřní vyklenutá a vnější vroubkovaná, na korunce se skví emblém Rolex, číselníky v černém a bílém provedení zjemňuje elegantní gilošování a celkový dojem dokonalých džentlmenských hodinek dotváří černý či hnědý ručně šitý lesklý řemínek z aligátora.  


 


Rolex Cellini Time


Hodiny, minuty a vteřiny tvoří podstatu každodenního plynutí času. Cellini Time zachycuje přítomnost tak, jakoby nic dalšího nemělo větší váhu – nic než kouzlo okamžiku. Jednoduchý číselník je poctou klasickému hodinářskému umění ovšem ve vysoce moderní a elegantní formě. Elegantní ručky ukazují hodiny, minuty a vteřiny s přesností, kterou jim zaručuje automatický chronometr, jenž tvoří srdce těchto výjimečných hodinek.  


 


Rolex Cellini Date


Dny proudí ve stálém cyklu včerejška, dneška a zítřka. Každý je jiný, každý má svou váhu. Cellini Date proto k ukazatelům hodin, minut a vteřin připojuje i elegantní, tradiční a poetický ukazatel data v subčíselníku na pozici 3.   


 


Rolex Cellini Dual Time


Zatímco na jednom místě slunce zapadá, na jiném už vychází. Přestože se noří za horizont a ohlašuje noc, ve spodní části číselníku hodinek Cellini Dual Time pozvolna vychází.
Cellini Dual Time svému majiteli umožňuje být ve dvou časech zároveň. Jediným pohledem zjistí čas tady i tam. Pro odlišení dne a noci slouží symboly slunce a měsíce, které se objevují v průhledu na deváté hodině subčíselníku. Hodinovou ručku lze seřídit pro příslušné časové pásmo, aniž by byl narušen chod hodinek nebo chronometrická přesnost zaručená jejich automatickým pohonem.