Sencor kavárna - na jakou kávu máte chuť?

front.post
front.public: 15. 08. 2022
sencor

Dnešní domácí automatické kávovary pouhým stiskem tlačítka připraví právě takovou kávu, kterou máte rádi, ať už je to espresso, menší ristretto, dvojité doppio nebo varianty s použitím mléka -capuccino nebo café latté. Mezi takové patří například SENCOR SES 9200, který zvládne připravit kávu i s použitím alternativního, například mandlového nebo sójového, mléka. Úzké automatické espresso, které je široké jen 180 mm, díky tlaku 19 barů vytvoří vždy výbornou kávu s dobrou pěnou (cremou). Je vybaven zabudovaným mlýnkem, na kterém se jednoduše nastaví hrubost mletí kávy podle toho, jak je upražená a v jaké se nachází kondici. Součástí SES 9200 je tritanová nádoba (bez BPA), do které lze nalít normální i alternativní mléko a kávovar z nich pak našlehá mléko do cappuccina a dalších kávových variací. 
Ti, kteří si rádi své espresso připravují ručně, si oblíbí poloautomatický pákový kávovar SENCOR SES 4050SS s tlakem čerpadla až 20 barů a programy na klasické Espresso, Double Espresso, Cappuccino, Latté. Poloautomatické espresso má i funkci napěnění mléka. Na jeho horní desce je možné si hrnky na přípravu kávy předehřát a filtru určenému pro dvě dávky espressa je možné zvolit přípravu dvou káv najednou. Elegantní tělo v nerezu a černé barvě se navíc hodí do každé moderní kuchyně. 
Třetí skupinou kávovarů jsou tzv. „překapávače“. Ty dnes mohou být vybaveny mlýnkem a vyrábět tak filtrovanou kávu přímo z čerstvě namletých zrn. Výhodou tohoto typu kávovarů je, že dokáží připravit několik šálků kávy najednou. Kávovar SENCOR SES 7000 navíc dokáže kávu po dobu 35 minut po dovaření udržet horkou a díky pojistce si ji lze nalít kdykoliv během procesu přípravy. Pokud se totiž 1,5 l velká nádoba z kvalitního skla v průběhu přípravy z kávovaru vyndá, přístroj automaticky pozastaví tok kávy a obnoví jej až po opětovném vložení konvice. SENCOR SES 7000 připraví 2 – 12 šálků kávy a jeho obsluha je velmi jednoduchá i díky přehlednému LCD displeji. Oceňovanou vlastností je možnost nastavit start na konkrétní čas – třeba 15 minut před zazvoněním ranního budíku. 
Pokud milujete kávu na způsob latté macchiato nebo cappuccino musíte mít v šálku krásně nadýchanou pěnu. Pokud nemáte přístroj, který automaticky nebo tryskou pěnu připraví, neztrácejte hlavu. Máme řešení. Pěnu jednoduše vyrobí SENCOR napěňovač a ohřívač mléka SMF 4000. Může jen pěnit nebo jen ohřívat nebo obojí, a dokonce ohřeje mléko v režimu Baby na teplotu, která je bezpečná pro požití dítětem. Napěňovač a ohřívač mléka funguje na principu indukce. Termostatem řízená výsledná teplota 68 °C zajistí optimální teplotu pro požití mléka i zabraňující přehřátí mléka. Povrch přístroje je nepřilnavý, z nerezové oceli.  Tento materiál zabraňuje připálení mléka, usnadňuje čištění a lze jej mýt v myčce. Pro bezpečné a bezproblémové užívání má napěňovač a ohřívač SENCOR SMF 4000 graficky znázorněnu rysku maximálního množství mléka, přepínač ON/OFF se světelným indikátorem i zvukovým indikátorem provozu a čidlem zamezujícím automatickému přehřátí.