Bohatý večerní program ale není zdaleka to jediné, co festival pro návštěvníky chystá. V každém z měst se ještě před začátkem hlavního koncertu, úderem 16 hodiny, zdarma otevře tzv. Pavilon her, který malým i velkým návštěvníkům nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace. Příchozí budou moci také ochutnat kvalitní čaje z celého světa a zároveň odhalit taje správné přípravy tohoto tradičního čínského nápoje.
Festival odstartuje 3. února v olomouckém Divadle na Šantovce, dále bude 4. února pokračovat do refektáře Piaristického kláštera v Příboře, 5. února do brněnského HaDivadla a v sobotu 6. února uzavře první víkend ve Znojemské Besedě. Následující víkend bude pokračovat ve své pouti po českých městech včetně Prahy a závěrečný festivalový víkend bude patřit jižním Čechám. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 150 do 300 Kč.
Podrobný program pro jednotlivá města je k dispozici na http://www.songfest.cz.
Jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Ovce, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivá opice. A kdo jiný by měl být ústřední postavou vítání roku Opice než mytický hrdina ze starých čínských legend Opičí král? Bude to právě stejnojmenná tradiční pekingská opera, jež se stane jedním z vrcholů programu 15. ročníku multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz.
„Příběhy o neohroženém opičím bojovníkovi, který spolu s mnichem a dalšími zvířecími hrdiny putuje za posvátnými písmy, mohou na první pohled působit jako poutavé dětské pohádky, ve skutečnosti však obsahují silný filosofický podtext,“ vysvětluje zakladatelka festivalu Feng-yűn Song a dodává: „Opičí král patří do tradičního repertoáru pekingské opery a samotná postava krále představuje oblíbený herecký typ bojovníka. Jedná se o velmi atraktivní divadelní show a věřím, že pro diváky to bude vzácný hudební a kulturní zážitek.“ Návštěvníci všech deseti českých a moravských měst, kam Songfest.cz letos zavítá, se mohou těšit na známý příběh orámovaný typickou čínskou hudbou a nenapodobitelným zpěvem, tradiční pestrobarevné líčení a originální kostýmy. Provedení opery ve zkrácené verzi se ujmou dva z výrazných představitelů mladší herecké generace, kteří se specializují právě na tradiční repertoár pekingské opery a zároveň oba působí jako profesoři na Čínské divadelní akademii v Pekingu.
Songfest 2016 – festivalové scény
- 2. 2016 Olomouc Divadlo na Šantovce
- 2. 2016 Příbor Piaristický klášter - refektář
- 2. 2016 Brno Ha Divadlo
- 2. 2016 Znojmo Znojemská Beseda
- 2. 2016 Plzeň Nové divadlo J.K. Tyla
- 2. 2016 Hradec Králové Divadlo Drak
- 2. 2016 Praha Palác Akropolis
- 2. 2016 Písek Sladovna o.p.s.
- 2. 2016 České Budějovice Jihočeská filharmonie
- 2. 2016 Český Krumlov Městské divadlo
Pořadatel v Olomouci: Konfuciova akademie Univerzity Palackého v Olomouci
Pořadatel v Příboře: město Příbor
Spolupořadatelé:
Praha: Palác Akropolis
Hradec Králové: Divadlo Drak
Plzeň: Nové divadlo J. K. Tyla
Brno: Ha Divadlo
Písek: Sladovna o.p.s.
České Budějovice: Jihočeská filharmonie
Český Krumlov: Městské divadlo Český Krumlov
Předprodej v pokladnách všech festivalových scén. http://www.songfest.cz