Sony představuje televizory BRAVIA XR pro rok 2023

front.post
front.public: 02. 03. 2023
insitu-A80L-65-Large

 


Společnost Sony představila čtyři nové modely očekávané řady BRAVIA XR s funkcemi jako XR Clear Image a Acoustic Center Sync pro plně pohlcující zážitek z domácího kina 


Sony dnes představila řadu televizorů BRAVIA XR pro rok 2023 s kognitivním procesorem XR pro dokonalý zážitek z domácí zábavy. Řada BRAVIA XR nabízí čtyři nové modely: X95L Mini LED, X90L Full Array LED, A95L QD-OLED a A80L OLED. Všechny modely jsou vybaveny funkcemi, které zákazníkům poskytnou pohlcující zážitek při sledování filmů, obsahu na streamovacích aplikacích, hraní her a dalších aktivitách.


Televizory BRAVIA XR pro rok 2023 jsou vybaveny inovovaným kognitivním procesorem XRTM se zcela novou technologií XR Clear Image, která zlepšuje redukci šumu a čistotu obrazu při pohybu, omezuje rozmazání a vylepšuje scény plné akce. Kognitivní procesor XR umožňuje lepší ovládání podsvícení pro zvýšení počtu zón lokálního ztmavení, zesílení jasu a omezení tzv. „blooming“ efektu.


Každý model navíc nabízí funkci Acoustic Center Sync, která ve spojení se soundbary Sony zajišťuje bohatší basy a širší zvukové pole pro dokonalý a pohlcující zážitek v pohodlí domova. Pro zákazníky, kteří hledají ještě podmanivější zvukový zážitek, nabízí každý model v kombinaci se soundbary Sony také funkci 360 Spatial Sound Mapping, která generuje virtuální reproduktory a optimalizuje zvukové pole. Novinkou letošního roku je model X95L s funkcí Acoustic Multi-Audio+TM, která sladí zvuk s děním na obrazovce. Modely A95L a A80L jsou vybaveny funkcí Acoustic Surface Audio+TMse zesilovači, které vytvářejí pomocí vibrací zvuk vystupující z celé plochy obrazovky a dokonale tak odpovídá tomu, co se na obrazovce odehrává.Televizory BRAVIA XR 2023 také umožňují hráčům posunout hraní na konzoli PlayStation® 5 na vyšší úroveň díky exkluzivním funkcím, jako je Auto HDR Tone Mapping a režim Auto Genre Picture Mode, které optimalizují kvalitu obrazu při hraní a streamování. Mezi další funkce patří přehledná herní nabídka, kde si hráči mohou v rychlém přístupu přizpůsobit nastavení svých preferencí, například zapnout nebo vypnout VRR nebo redukci pohybové neostrosti. Herní menutaké umožňuje uživatelům zvýšit jas v tmavých oblastech, aby snadno spatřili objekty a protivníky pomocí funkce Black Equalizer, a mohou snadno mířit na své protivníky pomocí šesti typů zaměřovacích křížů. Novinkou letošního roku je možnost přizpůsobit si velikost obrazovky pomocí funkce Screen Size a soustředit se na hraní v menší zorném poli. Model A95L je také vybaven funkcí Multi-View, v níž mohou uživatelé sledovat vedle sebe průchody a herní průvodce a současně hrát své oblíbené tituly.


Společnost Sony navíc dodržuje svůj závazek, že v rámci iniciativy Road to Zero omezí používání plastů. Společnost Sony zdokonaluje více aspektů životního cyklu výrobku, jako je snížení spotřeby primárních plastů, zlepšení účinnosti přepravy a přezkoumání spotřeby energie během používání, aby omezila dopad na životní prostředí. Nový panel Eco Dashboard, který je součástí všech modelů 2023, umožňuje uživatelům snadno přizpůsobit preference a nastavení úspory energie.


„Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony jsou stvořeny pro zábavu – ať už jste milovníci sportu, filmů nebo her, BRAVIA je tou nejlepší volbou,“ říká Masashi Takiguchi, současný šéf celoevropské divize domácí zábavy a zvuku a nastávající prezident společnosti Sony Europe. „Nové modely nekompromisně realizují naši vizi a spojují desetiletí zkušeností společnosti Sony v televizním, filmovém a herním průmyslu.“  


Další informace o všech televizorech Sony naleznete na adrese https://www.sony.cz/bravia