SWATCH se dotýká hvězd

front.post
front.public: 14. 06. 2021
sc01-21-nasa-still-pr-shot-3xbigbold

Čas je takový, jaký si ho uděláte. Pro značku Swatch není limitem pro vlastní sny ani samotný vesmír. Zatímco obecný pohled na NASA se v průběhu generací liší, jedno zůstává stále stejné – a tím je schopnost vesmírné agentury vzbudit neutuchající zájem veřejnosti a probudit touhu zkoumat hvězdy a nové obzory. Nejnovější kolekce značky chce inspirovat lidi snít ve velkém, vytvářet si svůj vlastní vesmír a využít svůj čas na Zemi co nejlépe.


Vesmírná kolekce je poháněna vášní po inovacích, oslavuje NASA a odhaluje další kapitolu příběhu Swatch BIOCERAMIC. Ze dvou třetin keramika, z třetiny plast s biologickým původem. BIOCERAMIC se pyšní extrémně odolným materiálem s povrchem hladkým jako samet. Tři z pěti modelů obsahují části biologického původu a předlohou pro design hodinek byly samotné skafandry astronautů NASA.


BIG BOLD CHRONO EXTRAVEHICULAR je inspirován ikonickým bílým skafandrem, který chrání před slunečním zářením. Prvními NASA astronauty, kteří tento specifický skafandr oblékli, byli Story Musgrave a Donald Peterson v roce 1983. Bílý chrono model s 47 mm velkým BIOCERAMIC pouzdrem a sklíčkem z plastu s biologickým původem. Červeně označený časovač stopek není nastaven na celou hodinu, jak tomu běžně bývá. Záměrně je nastavený o deset vteřin dříve, aby odkazoval na finální odpočet před startem raketoplánu. Korunka je na pozici indexu 3. hodiny obklopena dvěma tlačítky, ručičky září Swatch luminiscencí a pásek kromě NASA loga obsahuje i dvě barevná poutka, aby byl celkový design dotažen k dokonalosti.


Oranžový Advanced Crew Escape Suit, u kterého se zažil název „dýňový skafandr“, byl přímou inspirací pro model BIG BOLD CHRONO LAUNCH. Vysoce výrazná oranžová barva se používá při vstupu do astronautů do otevřeného vesmíru. Oranžový chrono model s 47 mm BIOCERAMIC pouzdrem a sklíčkem z plastu s biologickým původem. Červeně označený časovač stopek není nastaven na celou hodinu, jak tomu běžně bývá. Záměrně je nastavený na deset vteřin dříve, aby odkazoval na finální odpočet před startem. Korunka je na pozici 3 hodin obklopena dvěma tlačítky, ručičky září Swatch luminiscencí a pásek kromě NASA loga obsahuje i dvě barevná poutka, aby byl celkový design dotažen k dokonalosti.


BIG BOLD JUMPSUIT aneb modrý skafandr, který astronauti nosí během tiskových konferencí a při běžné práci v prostorech centrály NASA. Modrý model s 47 mm BIOCERAMIC pouzdrem a sklíčkem z plastu s biologickým původem. Korunka je na pozici 3. hodiny obklopena dvěma tlačítky, ručičky jsou se Swatch luminiscencí a pásek kromě NASA loga obsahuje i dvě bílá poutka, aby byl celkový design dotažen k dokonalosti.


Vesmírnou kolekci Swatch uzavírají 2 modely: TAKE ME TO THE MOON „GENT“ s průhledným pouzdrem a SPACE RACE „NEW GENT“ se zrcadlovým efektem stříbrného číselníku.


K dispozici bude v omezeném množství i exkluzivní set Swatch Space Collection, který bude navíc obsahovat i dětský model hodinek Flik Flak pro ty nejmladší členy rodiny Swatch. K dostání již od začátku června 2021.


Věděli jste, že...?
V roce 1996 švýcarský astronaut Claude Nicollier nastoupil do raketoplánu Columbia s hodinkami Swatch Access to Space - SKZ100. Po návratu z této mise, která měla vypustit italský satelit, daroval tyto hodinky majiteli společnosti Swatch a do dnešního dne jsou k vidění v muzeu Planet Swatch.