Tchaj-pej nebo také Taipei

front.post
front.public: 24. 09. 2024
time01 – obnovený-kopie

Tchaj-pej je místem, kde se potkává historie s modení dobou. V této exotické metropoli žije více než dva a půl milionu lidí a mimo jiné zde najdete například i druhou největší budovu světa, kterou je mrakodrap Tchaj-pej 101.


Číslo 101 znamená, že má sto jedna pater klasicky a k tomu pět pater pod zemí. Jeho výška je navíc pět set devět metrů, přičemž je zajímavé, že ho dokončili v roce 2004. Slavnostně otevřen byl na silvestra téhož roku. 



Co rozhodně nepřehlídnout při návštěvě Tchaj-pej?


Národní palácové muzeum je naprostým skvostem, najdete zde skoro sedm set tisíc kusů uměleckých děl z Číny. Hlavní větev sbírek, pochází z tzv. Zakázaného města. Najdete tu ojedinělé artefakty ze vsšch oblastí lidského umu i vědění od keramiky po knihy, historické dokumenty a další zajímavosti.  


Zahradní scéna neboli Lin Family Mansion and Garden, je místo, kde můžete vidět krásnou ukázku klasické čínské architektury v zahradním slova smyslu. Tohle místo tu stojí už od roku 1847. Její rozloha je zhruba pět akrů a jméno nese po rodině Lin, která ji založila.  


Bitan neboli Zelené jezero – hojně využívaná relaxační část města, plná zeleně všude kolem. Kromě v "zelené vody", je zde spoustu restaurací, ale i karnevalové aktivity, přičemž si můžete půjčit šlapadlo nebo si prohlédnout legendární visutý most.


Pro milovníky hradů a podobných věcí tu máme také jednu libůstku. Fort Santo Domingo – tvrz z doby španělské z roku 1629. Je postavená klasicky z kamene a cihel, původně byla bílá, po válce ji nechali přemalovat na červenou. V průběhu let se rekonstruovala a v roce 2005 se stala populární turistickou destinací, nejen pro Asiaty.


Foto © Depositphotos.com/elwynn