Tričko, na kterém není vidět pot

front.post
front.public: 03. 06. 2021
Kapicky

Letní sezona se už pomalu blíží a s ní také nepříjemné pocení a viditelné skvrny nejen v podpaží. Trojice kamarádů z Chrudimi se však rozhodla problém většiny lidí vyřešit. Vymysleli speciální úpravu bavlny a šijí trika budoucnosti, na kterých není vidět žádný pot, snižují tělesný zápach, nešpiní se a díky prémiové bavlně jsou také prodyšná a pohodlná. 


I když je pocení nejen přirozené, ale i zdravé, umí být velmi nepříjemné. Zvlášť v teplých letních dnech nám koláče v podpaží mohou být na obtíž. Proto René Němeček, Martin Burkoň a Pavel Hrstka přišli s přelomovým nápadem: Vyrábět oblečení, na kterém pot nebude vidět, a ještě k tomu odolá špíně. 


První myšlenka na unikátní technologii je stará mnoho let. Nejdřív z výroby vypadávaly nepovedené kusy, pak trika, která fungovala, ale nebyla hezká, a nakonec se snoubila funkčnost i vizuální stránka věci a vzniklo triko, které už se nikdo nestyděl nosit. Tričko vypadá jako jednoduchý produkt, ale v tomhle případě se nenechme mýlit. Naše trika jsou jiná. Jsou to trika budoucnosti,“ říkají zakladatelé.  Unikátní úpravu přitom okem ani na omak nepoznáte. Pro výrobu volí prémiovou 100% bavlnu, proto jsou trika velmi příjemná a pohodlná na nošení. Jsou prodyšná, dobře sají a rychle schnou.  Trika jsou k dostání v mnoha provedeních a barvách a vybere si tak opravdu každý. Novinkou jsou antibakteriální pánské boxerky, se kterými CityZen® zazářil na Hithitu, kde na rozjetí jejich výroby vybral během pár dní přes 400 000 korun. Samozřejmě ani na boxerkách není vidět pot a jsou také odolné vůči zápachu.


Téměř zázračné vlastnosti jsou dány speciální úpravou, kterou CityZen® vyvinul a používá jako jediný na světě. Triko díky ní neodvádí pot na povrch látky, ale zachytí ho na vnitřní straně, kde ho rozprostře do velké plochy. Materiál je dokonale prodyšný a velmi rychle schne. Zmenšuje se tak i prostor pro množení vlhkomilných bakterií způsobujících nelibý tělesný zápach. Další mimořádnou vlastností, kterou při každodenním nošení oceníte, je odolnost trička vůči ušpinění a skvrnám – třeba od kávy, červeného vína, kečupu nebo ovocného freshe. 


CityZen® je unikátní nejen ve svém přístupu. Trojice přátel rozjela své podnikání už před třemi lety a velmi si zakládá na lokální výrobě a šetrnosti k přírodě. Trika jsou 100% recyklovatelná a vznikají nejmodernějšími postupy, které šetří vodu, energii a podléhají legislativě EU REACH. Zároveň se ale vyrábí kompletně v České republice.


Není divu, že rok po svém založení získal CityZen® cenu Start-up roku a nově také vyhrál v soutěži Heuréka Shop roku, kde se na základě hlasování zákazníků zařadil vedle zvučných jmen, jako např. Notino.cz, Datart.cz nebo Lidl-shop.cz.