Jednou z těch nejzásadnějších staveb je královský palác, který pochází z let 1407 až 1410. Turisty upoutá už na dálku jeho červená barva, která se v noci mění na zlatou. V současné době je to sídlo muzea. Dalším zajímavým místem je výšková budova Zlaté terasy. I když na první pohled vyhlíží jako kancelářský blok, nachází se zde ve dvacetišesti podlažích třeba hotel, multikino, zábavní středisko a také i autogaráže s půldruhým tisícem parkovacích míst.
Ani ve Varšavě nejsou návštěvníci ochuzeni o zoologickou zahradu. Projde tudy okolo šesti set tisíc návštěvníků za rok. Dnes tu mají okolo čtyř tisíc zvířat v pěti stech druzích. Zahrada byla otevřena roku 1928. Během druhé světové války byla prakticky zničena, ale od roku 1949 funguje znovu a stále se rozrůstá.
Ve Varšavě najdeme také sochu známého hudebního skladatele Frederyka Chopina. Socha je z bronzu a stojí v jednom z lázeňských parků. Také ona byla, stejně jako množství dalších varšavskýsch památek, poničena během druhé světové války fašistickými hordami, ale nyní už je v úplném pořádku.
Pavilon Citadela je varšavská pevnost pocházející z devatenáctého století. Má tvar pětiúhelníku a byla postavena na příkaz tehdejšího cara Mikuláše prvního. Kvůli ní muselo tehdejší okolí být srovnáno se zemí a o bydlení tak přišlo naráz patnáct tisíc obyvatel.
Jednou z nejkontroverznějších dochovaných památek je dřívejší Palác Josefa Stalina, dnes Palác kultury a vědy. Sovětská inspirace je na něm vidět na první pohled. Je vysoký dvě stě třicet jeden metr a má čtyřicet dva pater. Chráněnou památkou je od roku 2007, i když obyvatelé Varšavy proti tomu protestovali. Palác má prostě poněkud temnou minulost i proto, že jedno vyhlídkové podlaží přilákalo několik sebevrahů, kteří se odtud vrhli dolů. To je důvod, proč je podlaží zamřížované masívními mřížemi.
Foto © Depositphotos.com/jacek_kadaj