Věčné Campari

front.post
front.public: 19. 01. 2015
time00-kopie – obnovený-kopie – obnovený
Itálie je krásná země, která se pyšní nejen teplým mořem, přírodními krásami, bohatou historií a množstvím památek, ale i vynikající kuchyní, do které patří i celá řada lahodných nápojů. Třeba Campari Itálií přímo voní.

 

Mezi milovníky tohoto doslova nektaru ale vládnou spory, zda se jedná o klasickou lihovinu či likér. U nás je Campari nejvíce známé jako aperitiv.

 

Campari objevil Gaspare Campari, italský barman, který rád zkoušel nevyzkoušené a z těchto pokusů vzešla dnes již nápojová klasika. Objev řadíme do roku 1860, i když se zdá, že první úspěšné pokusy se konaly už v roce 1840. Nápoj se ovšem prodával po celé Itálii pod jiným názvem. Zdá se ale, že jeho milovníkům je  jeho cesta historií lhostejná.

 

 

S receptem na Campari je to trochu jako s českou Becherovkou. Recept je složitý a plný bylinných ingrediencí, jeho složení, co se týče chuti i jeho rudé barvy,  je ovšem velkým tajemstvím, které se v rodině Gaspera Campariho dědí dodnes výhradně z otce na syna.  Udajně se karmínová barva získává nadrcením specifického hmyzu, což mu ovšem jen přidává na atraktivitě. Nápoj obsahuje asi dvacet pět procent alkoholu, podává se klasicky s ledem a zdobí se kouskem pomeranče. Je osvědčenou a oblíbenou složkou koktejlů, v jižních zemích je nejznámější a nejoblíbenější Campari Mojito, který se míchá ze sody, limetky, máty, ledové tříště a třtinového cukru.

Foto © Depositphotos.com/yzhkov86