Yokohama

front.post
front.public: 03. 03. 2022
time04

Když se řekne Yokohama, tak většině lidé okamžitě naskočí Japonsko. Aby také ne, po Tokiu je to totiž druhé největší město této země a navíc také nejlidnatější. Žije zde více než tři a půl milionu lidí. Než se však Yokohama dostala tam, kde dnes je, tak musela ujít řádný kus cesty.  


Ze začátku byla Yokohama pouze menší rybářskou vesnicí, čemuž je dnes težko uvěřit. Změnilo se to v letech 1853 a 1854, kdy sem dorazili válečně lodě, jejichž velitel Matthew Perry chtěl, lépe řečeno se dožadoval, aby Yokohama otevřela několik z jejich přístavů pro obchodní účely.  Z turistických cílu je potřeba zmínit hlavně  Sankei-en, což je rozlehlý komplex klasických japonských zahrad. Ten byl otevřen v roce 1906 a jméno nese po svém zakladateli.  Dalším tahákem je jedna z největších zoologických zahrad v celé Asii – Nogeyma, která se nachází ve stejnojmenném parku. Pyšní se velikosti skoro deseti hektarů. Najdete tu tisíc čtyři sta zvířat ve sto druzích. Jsou tu například vysoce ohrožené druhy – panda červená, kachna mandarínská, tygři, jezevci, zebry a další. Od roku 1979 je zde i speciální zoo pro děti, kde jsou v pavilonu myši, morčata, kuřata, hadi a jiné.  


Yokohama Marine Tower – tak na tohle jsou Japonci obzvláště hrdí. Jedná se o sto šest metrů vysokou věž, s vyhlídkovou plošinou. Je na ní zajímavé, že každých dvacet vteřin se mění blikající barvy – červená a zelená. Bylo tomu tak i v noci, ale to se změnilo od roku 2009, v tuto chvíli v noci svítí bílá světla. Tato věž byla otevřena už v roce 1961. Je označována za největší maják na světě. Je to docela velká atrakce, pokud je jasno, tak odtud můžete vidět národní symbol – horu Fudži.


Foto © Depositphotos.com/sepavone